Sau, si mai bine, stati acasa ... CNM
----- Original Message ----- From: Arhitectura To: [email protected] Sent: Monday, November 05, 2007 9:25 AM Subject: Re: [romania_eu_list] incredibil! pentru Costanda si Bordei, Videanu ii da in judecata pe consilieri ! Ce mizerie ! A inceput campania electorala. Dupa ce a stat 11 ani la guvernare, 11 ani in care nu a facut decat sa fure si a comis adevaratul genocid al pensionarilor, PDS isi scoate la inaintare damele ca sa sensibilizeze populatia cu hormonii. Penibil ! Cat despre distrugerea parcului Bordei, ea este rezultatul acelorasi 11 ani in care Iliescu a facut tot ce a putut ca sa nu se retrocedeze nimic sau sa se retrocedeze pe ici pe colo in punctele esentiale ce interesau doar pe baronii PSD. Ati vrut sa cumparati toata tara pt. ca omul de rand sa ramana la mana acelorasi cateva mii de politruci de pe vremea lui Ceausescu. Uite ca a venit un capitalist "malefic" care v-a facut cu acte in regula, v-a facut prin tribunale, v-a facut cu sentinte si datorita imbecilitatii antecesorilor vostrii ce nici macar nu au expropriat cu acte in regula, platim DIN NOU, TOT NOI, tot cetateanul de rand. Am platit pentru toate recursurile in anulare emise la ordinile lui Iliescu si anulate prin strainataturi si platim din nou tot noi, tot cetatenii de rand si disparitia parcurilor. Oricum, pentru cineva "nascut" acum 3 zile pe internet, ca nici Google nu va da alta varsta, e bine. Pacat ca o sa "decedati" imediat dupa primul sondaj electoral. Cu stima, Dicu-Sava Cristian www.dsclex.ro PS Apoi daca am de ales intre voi, fiul unui mason delator la securitate, "toate panzele sus", un bufon paranoic si un cioban, mai bine votez Noua Dreapta. ----- Original Message ----- From: Maria Morris To: [email protected] Sent: Sunday, November 04, 2007 3:48 PM Subject: Re: [romania_eu_list] incredibil! pentru Costanda si Bordei, Videanu ii da in judecata pe consilieri ! In ce tara traim? Ce tara e asta, in care guvernantii corupti dipsun dupa bunul lor plac de patrimoniul natural al capitalei? Este rusinos. Eu nu mai recunosc tara asta. In 2003 am plecat din Romania si m-am intors aproape doi ani mai tarziu. Eram in permanenta la curent cu ceea ce se intampla in tara, insa credeam ca ziarele si posturile TV exagereaza. Insa, din pacate, la intoarcerea in tara, am constatat cu uimire ca de fapt sursele pe care le consultam nu exagerau absolut deloc...chiar din contra! Cand am ajuns in Bucuresti, nu am mai recunoscut orasul. Nu pot sa cred ca partidele de dreapta au reusit sa distruga tara asta in atat de putin timp. Lucrurile stateau cu totul altfel in timpul guvernarii PSD si sunt sigura ca si romanii se caiesc pentru greseala pe care au comis-o in 2004. Romania are nevoie de o guvernare de stanga! Primul lucru pe care trebuie sa-l faca romanii pentru a indrepta eroarea de acum 3 ani este sa voteze candidatii PSD la europarlamentare. Urmatoarele etape ar fi in 2008, respectiv 2009.

