Da, dar aceste dame se gandesc la viitorul copiilor nostri, spre deosebire de 
presedintele Traian Basescu, care considera ca ne putem descurca doar cu 
suplinitori. Crede domnul presedinte ca profesori din China ii pot invata mai 
bine limba romana pe copiii nostri?

Arhitectura <[EMAIL PROTECTED]> wrote:            Ce mizerie !
  A inceput campania electorala.
  Dupa ce a stat 11 ani la guvernare, 11 ani in care nu a facut decat sa fure 
si a comis adevaratul genocid al pensionarilor, PDS isi scoate la inaintare 
damele ca sa sensibilizeze populatia cu hormonii.
  Penibil !
   
  Cat despre distrugerea parcului Bordei, ea este rezultatul acelorasi 11 ani 
in care Iliescu a facut tot ce a putut ca sa nu se retrocedeze nimic sau sa se 
retrocedeze pe ici pe colo in punctele esentiale ce interesau doar pe baronii 
PSD.
  Ati vrut sa cumparati toata tara pt. ca omul de rand sa ramana la mana 
acelorasi cateva mii de politruci de pe vremea lui Ceausescu.
  Uite ca a venit un capitalist "malefic" care v-a facut cu acte in regula, v-a 
facut prin tribunale, v-a facut cu sentinte si datorita imbecilitatii 
antecesorilor vostrii ce nici macar nu au expropriat cu acte in regula, platim 
DIN NOU, TOT NOI, tot cetateanul de rand.
  Am platit pentru toate recursurile in anulare emise la ordinile lui Iliescu 
si anulate prin strainataturi si platim din nou tot noi, tot cetatenii de rand 
si disparitia parcurilor.
   
  Oricum, pentru cineva "nascut" acum 3 zile pe internet, ca nici Google nu va 
da alta varsta, e bine.
  Pacat ca o sa "decedati" imediat dupa primul sondaj electoral.
   
  Cu stima,
  Dicu-Sava Cristian
  www.dsclex.ro
   
  PS
  Apoi daca am de ales intre voi, fiul unui mason delator la securitate, "toate 
panzele sus", un bufon paranoic si un cioban, mai bine votez Noua Dreapta.
   
   
    ----- Original Message ----- 
  From: Maria Morris 
  To: [email protected] 
  Sent: Sunday, November 04, 2007 3:48 PM
  Subject: Re: [romania_eu_list] incredibil! pentru Costanda si Bordei, Videanu 
ii da in judecata pe consilieri !
  

  In ce tara traim? Ce tara e asta, in care guvernantii corupti dipsun dupa 
bunul lor plac de patrimoniul natural al capitalei? Este rusinos. Eu nu mai 
recunosc tara asta. In 2003 am plecat din Romania si m-am intors aproape doi 
ani mai tarziu. Eram in permanenta la curent cu ceea ce se intampla in tara, 
insa credeam ca ziarele si posturile TV exagereaza. Insa, din pacate, la 
intoarcerea in tara, am constatat cu uimire ca de fapt sursele pe care le 
consultam nu exagerau absolut deloc...chiar din contra! Cand am ajuns in 
Bucuresti, nu am mai recunoscut orasul. Nu pot sa cred ca partidele de dreapta 
au reusit sa distruga tara asta in atat de putin timp. Lucrurile stateau cu 
totul altfel in timpul guvernarii PSD si sunt sigura ca si romanii se caiesc 
pentru greseala pe care au comis-o in 2004. Romania are nevoie de o guvernare 
de stanga! Primul lucru pe care trebuie sa-l faca romanii pentru a indrepta 
eroarea de acum 3 ani este sa voteze candidatii PSD la europarlamentare.
 Urmatoarele etape ar fi in 2008, respectiv 2009.
  

                         

 __________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam?  Yahoo! Mail has the best spam protection around 
http://mail.yahoo.com 

Raspunde prin e-mail lui