Da, dar aceste dame se gandesc la viitorul copiilor nostri, spre deosebire de
presedintele Traian Basescu, care considera ca ne putem descurca doar cu
suplinitori. Crede domnul presedinte ca profesori din China ii pot invata mai
bine limba romana pe copiii nostri?
Arhitectura <[EMAIL PROTECTED]> wrote: Ce mizerie !
A inceput campania electorala.
Dupa ce a stat 11 ani la guvernare, 11 ani in care nu a facut decat sa fure
si a comis adevaratul genocid al pensionarilor, PDS isi scoate la inaintare
damele ca sa sensibilizeze populatia cu hormonii.
Penibil !
Cat despre distrugerea parcului Bordei, ea este rezultatul acelorasi 11 ani
in care Iliescu a facut tot ce a putut ca sa nu se retrocedeze nimic sau sa se
retrocedeze pe ici pe colo in punctele esentiale ce interesau doar pe baronii
PSD.
Ati vrut sa cumparati toata tara pt. ca omul de rand sa ramana la mana
acelorasi cateva mii de politruci de pe vremea lui Ceausescu.
Uite ca a venit un capitalist "malefic" care v-a facut cu acte in regula, v-a
facut prin tribunale, v-a facut cu sentinte si datorita imbecilitatii
antecesorilor vostrii ce nici macar nu au expropriat cu acte in regula, platim
DIN NOU, TOT NOI, tot cetateanul de rand.
Am platit pentru toate recursurile in anulare emise la ordinile lui Iliescu
si anulate prin strainataturi si platim din nou tot noi, tot cetatenii de rand
si disparitia parcurilor.
Oricum, pentru cineva "nascut" acum 3 zile pe internet, ca nici Google nu va
da alta varsta, e bine.
Pacat ca o sa "decedati" imediat dupa primul sondaj electoral.
Cu stima,
Dicu-Sava Cristian
www.dsclex.ro
PS
Apoi daca am de ales intre voi, fiul unui mason delator la securitate, "toate
panzele sus", un bufon paranoic si un cioban, mai bine votez Noua Dreapta.
----- Original Message -----
From: Maria Morris
To: [email protected]
Sent: Sunday, November 04, 2007 3:48 PM
Subject: Re: [romania_eu_list] incredibil! pentru Costanda si Bordei, Videanu
ii da in judecata pe consilieri !
In ce tara traim? Ce tara e asta, in care guvernantii corupti dipsun dupa
bunul lor plac de patrimoniul natural al capitalei? Este rusinos. Eu nu mai
recunosc tara asta. In 2003 am plecat din Romania si m-am intors aproape doi
ani mai tarziu. Eram in permanenta la curent cu ceea ce se intampla in tara,
insa credeam ca ziarele si posturile TV exagereaza. Insa, din pacate, la
intoarcerea in tara, am constatat cu uimire ca de fapt sursele pe care le
consultam nu exagerau absolut deloc...chiar din contra! Cand am ajuns in
Bucuresti, nu am mai recunoscut orasul. Nu pot sa cred ca partidele de dreapta
au reusit sa distruga tara asta in atat de putin timp. Lucrurile stateau cu
totul altfel in timpul guvernarii PSD si sunt sigura ca si romanii se caiesc
pentru greseala pe care au comis-o in 2004. Romania are nevoie de o guvernare
de stanga! Primul lucru pe care trebuie sa-l faca romanii pentru a indrepta
eroarea de acum 3 ani este sa voteze candidatii PSD la europarlamentare.
Urmatoarele etape ar fi in 2008, respectiv 2009.
__________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam protection around
http://mail.yahoo.com