> Sa lasam PSD-ul sa isi faca treaba si sa indrepte raul facut de acesti
corupti!
Doamne fereste! Ne intoarcem la vechii baroni? Ne intoarcem la cei care au
inventat baronii? Ne intoarcem la hrebenciuci, mischii, vacari si vacaroi,
oprisani si evanghelii "care este"?
Ziceti de actualul guvern ca "a avut multi ministri anchetati de DNA". Asa
e, dar PSD-ul e tatal lor, nu de alta, dar a avut chiar un prim-ministru
anchetat de DNA... Basca alti ministri si demnitari -- vezi DIP, Micky
Spaga, Miron Mitrea, Hildegard Puwak (nemtoaica "verticala si integra"),
Marian Oprisan, Sechelariu, etc. Incetati sa mai fiti penibil(a) prezentand
PSD-ul ca solutie pentru situatia actuala, o avea romanul memorie scurta,
dar nici chiar asa de scurta...
Ziceti de actualul guvern ca "a distrus imaginea institutiei Guvernului,
limitand-o la 1 kg de carnati si 1 litru de palinca". Ei, ce sa-i faci, nu
toti au o "matusa Tamara", nu toti au un Pavalache! In loc de produse
agroalimentare, altii au folosit pe post de spaga mobila din China,
tablouri, bibelouri, Mertzane, inginerii financiare etc. Iar daca vorbim de
distrugerea imaginii Guvernului, ce alt exemplu mai bun putem avea decat un
Secretar General al acestei institutii, poreclit (de ce oare?) "Micky
Spaga"?
Asa ca, mai lasati-ma cu PSD-ul dvs., ca mi-a ajuns.
----------------------------
Vali
"Noble blood is an accident of fortune; noble actions are the chief mark of
greatness." (Carlo Goldoni)
"When the power of love overcomes the love of power, the world will know
peace." (Jimi Hendrix)
Aboneaza-te la <http://groups.yahoo.com/group/ngo_list> ngo_list: o
alternativa moderata (un pic) la [ngolist]
Please consider the environment - do you really need to print this email?