SIGUR nu - mie imi plac bisericutele modeste, si cu preoti care, cel putin atat cat stiu eu, nu incalca legea... :(
Codruta From: Arhitectura ALELUIA ! Nu tocim noi doi pragul la aceiasi "biserica", dar de aceasta data, respectele mele domana Nedelcu !!! Cu stima, Dicu-Sava Crcistian www.dsclex.ro ----- Original Message ----- From: ARIN To: [email protected] Sent: Tuesday, November 06, 2007 12:32 AM Subject: Re: [romania_eu_list] Pretul ministrului roman: carnati si palinca Partea FOARTE buna este ca ministrii actualului guvern au FOST anchetati de DNA - ceea ce pe vremea PSD nici n-ai fi indraznit sa visezi!!! Dintre ministrii penali ai PSD nu doar ca pe vremea PSD nu a fost anchetat nici unul - dar vad ca si Nastase, acum, apeleaza jalnic si lash la o chichitza semi-legala, pt. a scapa de ancheta pe motiv ca "a fost ministru". Iar halul in care e Romania (inclusiv scandalul de acum, cu italienii) nu inseamna decat roade culese de pe urma celor 11 ani in care PSD a "insamantzat" - samantza rea, desigur! PSD-ul lu Peshte ! Codruta From: Maria Morris Nu Romania este mereu surprinzatoare, ci actualul Guvern. Ne putem astepta la orice de la Tariceanu&co. Acest guvern a "realizat" niste lucruri care pana acum 3 ani ni s-ar fi parut de domeniul SF-ului... Ca sa dau doar cateva exemple: 1. L-a numit in functia de Ministru al Educatiei pe un individ (ca altfel nu pot sa il numesc) care nu are cultura generala nici cat un copil de gradinita (sunt convinsa ca toata lumea stie la ce episod ma refer aici) 2. A avut...multi (nu mai srau acum sa ii numar) Ministri anchetati de DNA, dintre care unii au fost nevoiti (mai mult sau mai putin "impulsionati") sa paraseasca fotoliul ministerial. ex. Codrut Seres, Zsolt Nagy etc 3. A generat nenumarate crize, in domeniile cele mai importante: Educatie, Sanatate,Politica Externa, Agricultura 4. A distrus imaginea institutiei Guvernului, limitand valoarea acestei ramuri a puterii executive la aceea a unui kg de carnati si a unui litru de palinca. Mi se pare degradant! Partidele implicate in aceasta guvernare: PNL , PD (imi permit sa fiu sceptica vis-a-vis de celebrul scandal PNL-PD si sa consider PD-ul ca fiind inca la guvernare), PC (chiar daca nu se mai afla la guvernare, a avut un rol decisiv in acest dezastru), UDMR ne-au demonstrat ca nu le pasa catusi de putin de tara si de romani. Sa lasam PSD-ul sa isi faca treaba si sa indrepte raul facut de acesti corupti! -- Puteti contribui cu 2% din impozitul pe venitul Dvs. la combaterea defrisarilor abuzive. Detalii cont la: www.arin.ro

