ALELUIA !

Nu tocim noi doi pragul la aceiasi "biserica", dar de aceasta data, respectele 
mele domana Nedelcu !!!

Cu stima,
Dicu-Sava Crcistian
www.dsclex.ro
  ----- Original Message ----- 
  From: ARIN 
  To: [email protected] 
  Sent: Tuesday, November 06, 2007 12:32 AM
  Subject: Re: [romania_eu_list] Pretul ministrului roman: carnati si palinca


  Partea FOARTE buna este ca ministrii actualului guvern au FOST anchetati de 
DNA - ceea ce pe vremea PSD nici n-ai fi indraznit sa visezi!!!

  Dintre ministrii penali ai PSD nu doar ca pe vremea PSD nu a fost anchetat 
nici unul - dar vad ca si Nastase, acum, apeleaza jalnic si lash la o chichitza 
semi-legala, pt. a scapa de ancheta pe motiv ca "a fost ministru".

  Iar halul in care e Romania (inclusiv scandalul de acum, cu italienii) nu 
inseamna decat roade culese de pe urma celor 11 ani in care PSD a "insamantzat" 
- samantza rea, desigur!

  PSD-ul lu Peshte !


  Codruta



  From: Maria Morris 


   Nu Romania este mereu surprinzatoare, ci actualul Guvern. Ne putem astepta 
la orice de la Tariceanu&co. Acest guvern a "realizat" niste lucruri care pana 
acum 3 ani ni s-ar fi parut de domeniul SF-ului... Ca sa dau doar cateva 
exemple:
     1. L-a numit in functia de Ministru al Educatiei pe un individ (ca altfel 
nu pot sa il numesc) care nu are cultura generala nici cat un copil de 
gradinita (sunt convinsa ca toata lumea stie la ce episod ma refer aici)

    2. A avut...multi  (nu mai srau acum sa ii numar) Ministri anchetati de 
DNA, dintre care unii au fost nevoiti (mai mult sau mai putin "impulsionati") 
sa paraseasca fotoliul ministerial. ex. Codrut Seres, Zsolt Nagy etc

   3. A generat nenumarate crize, in domeniile cele mai importante: Educatie, 
Sanatate,Politica Externa, Agricultura

   4. A distrus imaginea institutiei Guvernului, limitand valoarea acestei 
ramuri a puterii executive la aceea a unui kg de carnati si a unui litru de 
palinca.

      Mi se pare degradant! Partidele implicate in aceasta guvernare: PNL , PD 
(imi permit sa fiu sceptica vis-a-vis de celebrul scandal PNL-PD si sa consider 
PD-ul ca fiind inca la guvernare), PC (chiar daca nu se mai afla la guvernare, 
a avut un rol decisiv in acest dezastru), UDMR ne-au demonstrat ca nu le pasa 
catusi de putin de tara si de romani. Sa lasam PSD-ul sa isi faca treaba si sa 
indrepte raul facut de acesti corupti!  


  --  
  Puteti contribui cu 2% din impozitul pe venitul Dvs. la combaterea 
defrisarilor abuzive.
  Detalii cont la:
  www.arin.ro
   

Raspunde prin e-mail lui