2012/3/13 Mirea Bogdan-Stefan <[email protected]>: > Mie imi crapa cand vreau sa fac cat la fisierul test_04_mid_part.txt. > > Comanda asta "cat ../test_04_mid_part.txt >> main.c" nu ar trebui sa imi > citeasca din fisierul aflat in directorul parinte al directorului curent? >
Ba da. Câteva sugestii: - asigură-te că ajung parametrii bine la comanda 'cat' (anume '../test_04_mid_part.txt') - asigură-te că ai creat/există fișierul 'main.c' atunci când vrei să scrii în el. - verifică dacă ai un fișier deschis concomitent din mai multe părți - în acest caz ar trebui să ai drept de a scrie/citi concomitent în acel fisier (adică să ai setat la CreateFile flag-ul 'dwShareMode' diferit de 0 - eventual FILE_SHARE_READ și/sau FILE_SHARE_WRITE) . Mai multe detalii aici [1] [1] http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa914735.aspx -- Cătălin _______________________________________________ http://elf.cs.pub.ro/so/wiki/resurse/lista-discutii
