2012/3/13 Mirea Bogdan-Stefan <[email protected]>: > Eu nu inteleg urmatoarea chestie. Daca testele mele sunt in "_test/inputs" si > aici am atat "test_04.txt" -din care citesc comenzile- , cat si > "test_04_mid_part.txt" pe care ar trebui sa-l deschid cu comanda "cat > ../test_04_mid_part.txt >> main.c", cum as putea sa il deschid, ca doar sunt > in > acelasi director. Ca si bashul imi da eroare la comanda asta. > Nu e ca si cand "test_04_mid_part.txt" ar fi plasat in directorul parinte al > directorului curent. Ele sunt plasate in acelasi director.
Testele creează directoare temporare pentru outputuri (pentru a diferenția apoi rezultatul comenzii rulate din tema cu cea din shell). În momentul în care execuți "cat > ../test_04_mid_part.txt >> main.c" ești într-un astfel de director temporar (vezi funcțiile execute_mini/execute_ref din scriptul run_test), deci la alt nivel față de fișierul din care citești comenzile. Dacă vrei să vezi mai clar rezultatele și să îți păstreze fișierele auxiliare după rulare, e un parametru în scriptul run_test (DO_CLEANUP=yes) pe care îl poți seta pe "no". -- Irina _______________________________________________ http://elf.cs.pub.ro/so/wiki/resurse/lista-discutii
