Ale i v té dávné době někde koryto té řeky bylo, to u náhonů a kanálů neplatí.
Dne 8. ledna 2012 14:03 hanoj <eha...@gmail.com> napsal(a): > Pro me je "canal" neco jako umely plavebni kanal, rekneme Dunaj-Ryn. > To uplatneni pro nahon je mozne, byt v mych ocich podruzne a > zanedbatelne. Casto je to v praxi obtizne rozlisitelne i pri hluboke > mistni znalosti (opravoval jsem ted asi 100 km ruznych vodnich toku). > > Naturally-formed je problemova definice, pokud jen tak z hlavy placnu > tak Morava, Svratka, Svitava, Jevisovka maji nemalo regulovane koryto, > casto uplne jinde nez naturally pred 150 lety. > > > hanoj > > 2012/1/8 Karel Volný <ka...@seznam.cz>: >> >> Zdar, >> >> tak jsem včera trošku zeditoval Oslavu, a při té příležitosti jsem akčně >> přepsal náhony z waterway=stream na waterway=canal, neboť >> >> waterway=stream >> A naturally-formed waterway that is too thin to be classed as a river. >> ... >> >> náhon určitě není naturally-formed >> >> waterway=canal >> An artificial open waterway used for transportation, waterpower, or >> irrigation. >> >> náhon je artificial a je used for waterpower >> >> A teď koukám, jak je to vyrenderovaný, a je to dost katastrofa, neboť náhony >> jsou stejně tlustý jak řeka samotná (a to jsem navíc neřešil horní tok, kde >> to >> ještě není river ale jen stream, to už by bylo úplně pěst na oko ...) >> >> Nějaké návrhy, co s tím? >> >> Já bych si ideálně představoval rozdělit canal do těch tří podtypů, jak je >> charakterizován, pokud možno v souladu se stávajícím - když kouknu na >> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=canal >> tak je tam možnost boat=yes >> Takže bych přidal waterpower=yes a irrigation=yes a od toho bych odvozoval >> defaultní renderování - irrigation nejtenší, waterpower jako stream nebo o >> trochu širší, a boat o něco tenší než řeka (samozřejmě při použití v >> kombinaci >> by slabší byl přebit tlustším). >> >> Jenže to chce prohnat nějakým oficiálním procesem, a pak donutit renderery, >> aby na to braly ohled - a když se podívám, že mapnik stále kašle na width, >> což >> by problém řešilo aspoň tam, kde to někdo vyplnil (u těch náhonů mě to fakt >> nenapadlo řešit ...), tak mě jímá pesimismus :-( >> >> Přehlídnul jsem nějakou možnost, jak se s tím vypořádat, aniž by se kvůli >> vzhledu rozbil význam dat, tj. aniž by se ty náhony musely tagovat jako něco, >> co nejsou (ať už stream nebo ditch)? >> >> K. >> >> >> _______________________________________________ >> Talk-cz mailing list >> Talk-cz@openstreetmap.org >> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz