--------- Original Message -------- From: OpenStreetMap NL discussion list <talk-nl@openstreetmap.org> To: OpenStreetMap NL discussion list <talk-nl@openstreetmap.org> Subject: Re: [OSM-talk-nl] http://maximumsnelheid.openstreetmap.nl/ Date: 19/05/09 20:53
> Ben Laenen wrote: > > On Monday 18 May 2009, Maarten Deen wrote: > >> Ik ben er voorstander van om alle wegen expliciet met een > >> maximumsnelheid te taggen. > > > > Het probleem met taggen van impliciete snelheden ligt hem gewoon in het > > feit dat impliciete snelheden wel eens kunnen veranderen in de loop van > > de jaren. Stel dat men over een paar jaar zegt dat in bebouwde kom ipv > > 50 nog maar 40 mag ('k zeg maar iets), dan heb je een probleem omdat je > > niet meer weet of die maxspeed=50 getagd was aan de hand van een > > verkeersbord dat daar staat of omdat het gewoon de snelheid van een > > bebouwde kom was. Dus kan je alle straten met maxspeed=50 opnieuw > > afrijden om te zien of er nu een bord stond of niet (of ten minste > > iedereen ergens in zijn logs op zoek laten gaan naar zijn nota's). > > Hoe vaak zal dat voorkomen? Goed, in Nederland is het voorgekomen: 20 jaar > geleden zijn de autosnelwegen van 100 naar 120 km/h gegaan. > > > Ten tweede: ga er nooit vanuit dat mappers al hun verkeersregels kennen. > > Ik ben er zeker van dat als je hier in België willekeurig mensen vraagt > > hoe snel je exact mag op een woonerf of erf je uiteenlopende antwoorden > > gaat krijgen. Niet iedereen heeft zijn verkeersregels fris in het > > achterhoofd zitten. > > Die regels staan toch in de wiki? Ik heb ook nagelezen dat in Nederland een > woonerf als 15 km/h wordt gezien, de regel is namelijk "stapvoets", en wat de > rechter ook zegt, die regel wordt je geleerd bij je rijlessen. Sterker nog: ik > denk dat er veel meer mensen weten dat je stapvoets hoort te rijden dan dat je > volgens de rechter ook 15 mag rijden. > > > Het taggen van de impliciete tags is nu wel een leuk lapmiddeltje om het > > huidige gebrek aan zo'n vertaler goed te maken, maar in de toekomst > > krijg je vroeg of laat wel problemen met zo'n impliciete regels omdat > > verkeersregels nu eenmaal veranderen in de tijd, en dan kan je niet > > meer zeggen of je tag expliciet of impliciet op de weg te vinden was. > > Je zult toch heel erg veel snelheden moeten taggen. In Belgïe al helemaal.. Als > ik de grens over rij in Hamont dan staat daar een groot bord dat er drie > snelheden binnen de gemeente zijn: 30, 50 en 70. Alleen de 50 is impliciet, maar > Hamont is nog niet zover gemapt dat je aan de hand van de kaart kunt zien waar > dat is. > > Dan nog zul je 50 km toch expliciet moeten taggen, want niet alles dat binnen > een boundary=town valt is ook binnen de bebouwde kom (zie de AND data in > Nederland) en niet alles wat niet binnen boundary=town valt is 80 km/h. Dus de > uitzonderingen moet je dan weer gaan taggen. > Ik ga als mapper al die uitzonderingen niet bekijken. Dan vind ik het veel > simpeler om te zeggen "hier mag je 50, daar mag je 80", zonder nog op te moeten > zoeken of deze way wel of niet de goede snelheid krijgt door een impliciete > renderer (die er nog niet is en waar ik de regels niet van ken en die door een > mapfeature toe te voegen ook weer van de wijs gebracht kan worden). > > IMHO is het dan toch veel en veel simpeler om het allemaal te taggen. Ook dingen > die impliciet lijken. Helemaal mijn idee! > > Maarten > > > > _______________________________________________ > Talk-nl mailing list > Talk-nl@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl > > > > ________________________________________________ Message sent using UebiMiau 2.7.10 _______________________________________________ Talk-nl mailing list Talk-nl@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl