W dniu 14 kwietnia 2010 12:57 użytkownik Przykuta <[email protected]> napisał: >> W wersji np. angielskiej czy niemieckiej takie rozróżnienie jest zbędne, >> bo tymi językami posługuje się wiele krajów i narodów, a nie ma wersji >> austriackiej czy australijskiej, ale u nas niepotrzebnie psuje to dużo >> krwi w niektórych sytuacjach. >> > Myślę, że spokojnie możemy zamienić na polskojęzyczna - bo to będzie > właściwsze po prostu. >
Też mi się tak wydaje - chociaż jak to rozgrzewanie chorych emocji nad zmarłymi, którzy nie zostali jeszcze pogrzebani - jest kreowane przez kogoś ze środkowisk ultraprawicowych - to możemy się wkrótce spodziewać artykułu w wiadomych gazetach z tytułem wielkimi wołami "Wikipedia to nie jest Polska encyklopedia" i zjadliwym tekstem jak to rzekomo zwalczamy żałobę po zmarłych w Smoleńsku. A taka mała dygresja: Wczoraj korzystałem z elektronicznej bramki w moim banku. W ramach żałoby cała była na czarno-ciemno-szaro i żeby móc zrobić przelew musiałem dać na maksimum kontrast w komputerze bo inaczej kluczowe linki w moim wysłużonym kompie były nieczytelne... -- Tomek "Polimerek" Ganicz http://pl.wikimedia.org/wiki/User:Polimerek http://www.ganicz.pl/poli/ http://www.ptchem.lodz.pl/en/TomaszGanicz.html _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
