W dniu 14 kwietnia 2010 12:57 użytkownik Przykuta <[email protected]> napisał:
>> W wersji np. angielskiej czy niemieckiej takie rozróżnienie jest zbędne,
>> bo tymi językami posługuje się wiele krajów i narodów, a nie ma wersji
>> austriackiej czy australijskiej, ale u nas niepotrzebnie psuje to dużo
>> krwi w niektórych sytuacjach.
>>
> Myślę, że spokojnie możemy zamienić na polskojęzyczna - bo to będzie 
> właściwsze po prostu.
>

Też mi się tak wydaje - chociaż jak to rozgrzewanie chorych emocji nad
zmarłymi, którzy nie zostali jeszcze pogrzebani - jest kreowane przez
kogoś ze środkowisk ultraprawicowych - to możemy się wkrótce
spodziewać artykułu w wiadomych gazetach z tytułem wielkimi wołami
"Wikipedia to nie jest Polska encyklopedia" i zjadliwym tekstem jak to
rzekomo zwalczamy żałobę po zmarłych w Smoleńsku.

A taka mała dygresja: Wczoraj korzystałem z elektronicznej bramki w
moim banku. W ramach żałoby cała była na czarno-ciemno-szaro i żeby
móc zrobić przelew musiałem dać na maksimum kontrast w komputerze bo
inaczej kluczowe linki w moim wysłużonym kompie były nieczytelne...

-- 
Tomek "Polimerek" Ganicz
http://pl.wikimedia.org/wiki/User:Polimerek
http://www.ganicz.pl/poli/
http://www.ptchem.lodz.pl/en/TomaszGanicz.html

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym