W dniu 2010-04-14 13:32, Tomasz Ganicz pisze:

> "Wikipedia to nie jest Polska encyklopedia" i zjadliwym tekstem jak to
> rzekomo zwalczamy żałobę po zmarłych w Smoleńsku.

Jeśli już trzeba by było wskazać jakiś kraj, to na siłę jest amerykańska 
poprzez siedzibę ciała zarządzającego* - ale tylko bardzo na siłę, bo ma 
międzynarodowy skład, tak jak np. ONZ (które też zresztą ma siedzibę w USA).

Działa tu syndrom "kto nie z nami ten przeciwko nam", ale gdy spytałem, 
czy jeżeli ktoś nie okazuje tej żałoby, to się za niego też trzeba 
wstydzić, to nie dostałem odpowiedzi. MSZ to oznacza, że o ile nie 
przypisuje się (moralnego) obowiązku żałoby narodowej do pojedynczych 
ludzi, to Wikipedia jest postrzegana jako instytucja chyba nie 
gromadząca spontanicznie ludzi, ale publiczna (może nawet narodowa lub 
państwowa?).

* - a propos: http://wikimediafoundation.org/wiki/Strona_główna pokazuje 
okładkę jeszcze zeszłorocznego raportu, a link z tej okładki jest 
błędny. Kto ma konto na tej wiki niech poprawi.

-- 
Gdybym świt przywitał choć raz,
Nie czując jak mózg zgniata ciężki głaz.
Strącił go jak z powieki pył,
I nie wadząc nikomu w jakiejś jamce się skrył.

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym