W dniu 13 maja 2010 12:57 użytkownik Daniel ~ Leinad
<[email protected]> napisał:
>> Ale serio - były jakieś dyskusje i zapowiedzi zmiany loga?
>
> Konkretnie o tej zmianie mi nic nie było wiadomo. (może zarząd
> stowarzyszenia Wikimedia Polska był informowany poufnymi kanami przez
> wmf?)

Nie był.

> Od długiego czasu były głosy na Meta, które niby zarzucały jakieś
> błędy w logo, ale to raczej nie zapowiadało większych zmian.
>
> Jedynie ostatnio słyszałem o intensywnych pracach nad logami Wikipedii
> dla arabskojęzycznych projektów.
>
> Natomiast z http://commons.wikimedia.org/wiki/Wikipedia/2.0 wynika, że
> o tej zmianie było wiadomo co najmniej od miesiąca. Ponadto z tamtej
> strony wynika, że u nas na pewno planują też wprowadzić to logo.
> Chociaż ja jestem ciekaw co się stanie jak zdecydujemy, że chcemy mieć
> stare? Np. Wikisłownik ma prawo mieć inne logo... Na pewno kwestią do
> wyjaśnienia byłoby czy utrzymanie starego loga nie będzie
> przeciwstawieniem się oficjalnym wytycznym Fundacji Wikimedia, do
> której należy ten znak:>

Z tego co wiem, zarejestrowany jest stary znak :-) Ale nie wiem czy
takie kosmetyczne zmiany w logo podlegają ponownej rejestracji.
Oficjalna "trademark policy":

http://wikimediafoundation.org/wiki/Trademark_Policy

Linkuje jako do oficjalnego wyglądu logo na stronę:

http://wikimediafoundation.org/wiki/Our_projects

gdzie widać wciąż to stare :-) a samym "Trademark_Policy" jest zakaz
tworzenia wariacji na temat logo - czyli wychodzi, że aktualne użycie
nowego logo jest sprzeczne z Trademark policy :-)

-- 
Tomek "Polimerek" Ganicz
http://pl.wikimedia.org/wiki/User:Polimerek
http://www.ganicz.pl/poli/
http://www.ptchem.lodz.pl/en/TomaszGanicz.html

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym