W dniu 13 maja 2010 12:57 użytkownik Daniel ~ Leinad <[email protected]> napisał: >> Ale serio - były jakieś dyskusje i zapowiedzi zmiany loga? > > Konkretnie o tej zmianie mi nic nie było wiadomo. (może zarząd > stowarzyszenia Wikimedia Polska był informowany poufnymi kanami przez > wmf?)
Nie był. > Od długiego czasu były głosy na Meta, które niby zarzucały jakieś > błędy w logo, ale to raczej nie zapowiadało większych zmian. > > Jedynie ostatnio słyszałem o intensywnych pracach nad logami Wikipedii > dla arabskojęzycznych projektów. > > Natomiast z http://commons.wikimedia.org/wiki/Wikipedia/2.0 wynika, że > o tej zmianie było wiadomo co najmniej od miesiąca. Ponadto z tamtej > strony wynika, że u nas na pewno planują też wprowadzić to logo. > Chociaż ja jestem ciekaw co się stanie jak zdecydujemy, że chcemy mieć > stare? Np. Wikisłownik ma prawo mieć inne logo... Na pewno kwestią do > wyjaśnienia byłoby czy utrzymanie starego loga nie będzie > przeciwstawieniem się oficjalnym wytycznym Fundacji Wikimedia, do > której należy ten znak:> Z tego co wiem, zarejestrowany jest stary znak :-) Ale nie wiem czy takie kosmetyczne zmiany w logo podlegają ponownej rejestracji. Oficjalna "trademark policy": http://wikimediafoundation.org/wiki/Trademark_Policy Linkuje jako do oficjalnego wyglądu logo na stronę: http://wikimediafoundation.org/wiki/Our_projects gdzie widać wciąż to stare :-) a samym "Trademark_Policy" jest zakaz tworzenia wariacji na temat logo - czyli wychodzi, że aktualne użycie nowego logo jest sprzeczne z Trademark policy :-) -- Tomek "Polimerek" Ganicz http://pl.wikimedia.org/wiki/User:Polimerek http://www.ganicz.pl/poli/ http://www.ptchem.lodz.pl/en/TomaszGanicz.html _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
