W dniu 13 maja 2010 14:00 użytkownik Przykuta <[email protected]> napisał:
>> gdzie widać wciąż to stare :-) a samym "Trademark_Policy" jest zakaz
>> tworzenia wariacji na temat logo - czyli wychodzi, że aktualne użycie
>> nowego logo jest sprzeczne z Trademark policy :-)
>>
>
> Lista wariacji na Commons jest obfita ;). Na meta też (tam ostatnio dodano 
> coś w stylu szablonu {{GFDL domniemane}}, bo te stare projekty graficzne loga 
> (te z mrówkami i różne inne) nie były otagowane szablonami licencji. 
> Domniemywać można, że da się stare logo utrzymać ;)
>

A tak.. o tych starych była dyskusja dość ostra na liście Fundacji, po
tym jak ktoś zauważył, że te stare projekty są zasadniczo copyright by
ich twórcy i zaczął je usuwać, a potem Anthere je zaczęła przywracać.
W końcu uznano, że w czasie gdy je ładowano na meta, na ładnych parę
lat przed erą istnienia Commons, jeszcze tak jak w Wikipedii - było
ostrzeżenie, że wszystko jest GFDL by default, czyli należy
domniemywać, że one są GFDL.


-- 
Tomek "Polimerek" Ganicz
http://pl.wikimedia.org/wiki/User:Polimerek
http://www.ganicz.pl/poli/
http://www.ptchem.lodz.pl/en/TomaszGanicz.html

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym