W dniu 29 listopada 2010 14:44 użytkownik Przykuta <[email protected]> napisał:
> Bez odpowiedniej krytyki źródła jest to do wykorzystania jedynie w
>>
>> > bardzo ograniczonym zakresie (np. w celu uściślenia danych liczbowych
>> podanych przez historyka np. w przybliżeniu, bo nie wymagało tego
>> opracowanie).
>> Pozdrawiam,
>> PA
>>
>
> IMO można dokonać "konfrontacji" krytyki i pierwotnego źródła, chociażby 
> poprzez podanie linków do artykułu krytycznego i pierwotnych źródeł. 
> Czytelnik dostaje wtedy pełniejsze dane.
>

Niby taka była pierwotna idea Wikileaks - że anonimowo można im zrobić
upload dokumentów, a potem można było w tym czymś-wiki-podobnym
komentować i ew. podważać wiarygodność. Dokumenty skutecznie podważone
usuwali. Teraz jednak działają na zupełnie innych zasadach niż
pierwotnie. To co teraz publikują nie pochodzi z uploadu do ich wiki
(bo ten jest zablokowany od ponad roku), tylko w ogóle nie wiadomo
skąd.



-- 
Tomek "Polimerek" Ganicz
http://pl.wikimedia.org/wiki/User:Polimerek
http://www.ganicz.pl/poli/
http://www.ptchem.lodz.pl/en/TomaszGanicz.html

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym