Witam,

Moim zdaniem to jest naturalne - enWiki jest lepsza od nas pod niemal 
każdym względem: objętości, liczby haseł, aktualności, często także ich 
jakości. To jest oczywista oczywistość i dopóki nasza społeczność liczy 
tak relatywnie niewiele osób, trudno będzie coś z tym zrobić. Zresztą 
IMHO podstawowym sensem istnienia plWiki i wielu innych Wiki w 
mniejszych językach jest to, że jeszcze stosunkowo mało osób np, w 
Polsce zna angielski na takim poziomie, aby dobrze zrozumieć artykuł z 
enWiki. Ściganie się z nimi z góry stawia nas na przegranej pozycji.

Pozdrawiam,

Powerek38



W dniu 2010-12-10 16:35, Przykuta pisze:
> prawie%  korzysta z pl wiki:
> http://stats.wikimedia.org/wikimedia/squids/SquidReportPageViewsPerCountryTrends.htm
> Za to ponad 5% z Polski przerzuciło się na en wiki w ciągu roku. Parę razy 
> dało się zauważyć komenty na forach, ze ludzie wolą en (także w kwestii 
> bezstronności opisów itd.)
> przykuta
> _______________________________________________
> WikiPL-l mailing list
> [email protected]
> https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
>


_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym