Witam, Moim zdaniem to jest naturalne - enWiki jest lepsza od nas pod niemal każdym względem: objętości, liczby haseł, aktualności, często także ich jakości. To jest oczywista oczywistość i dopóki nasza społeczność liczy tak relatywnie niewiele osób, trudno będzie coś z tym zrobić. Zresztą IMHO podstawowym sensem istnienia plWiki i wielu innych Wiki w mniejszych językach jest to, że jeszcze stosunkowo mało osób np, w Polsce zna angielski na takim poziomie, aby dobrze zrozumieć artykuł z enWiki. Ściganie się z nimi z góry stawia nas na przegranej pozycji.
Pozdrawiam, Powerek38 W dniu 2010-12-10 16:35, Przykuta pisze: > prawie% korzysta z pl wiki: > http://stats.wikimedia.org/wikimedia/squids/SquidReportPageViewsPerCountryTrends.htm > Za to ponad 5% z Polski przerzuciło się na en wiki w ciągu roku. Parę razy > dało się zauważyć komenty na forach, ze ludzie wolą en (także w kwestii > bezstronności opisów itd.) > przykuta > _______________________________________________ > WikiPL-l mailing list > [email protected] > https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l > _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
