> Witam, > > Moim zdaniem to jest naturalne - enWiki jest lepsza od nas pod niemal > każdym względem: objętości, liczby haseł, aktualności, często także ich > jakości. To jest oczywista oczywistość i dopóki nasza społeczność liczy > tak relatywnie niewiele osób, trudno będzie coś z tym zrobić. Zresztą > IMHO podstawowym sensem istnienia plWiki i wielu innych Wiki w > mniejszych językach jest to, że jeszcze stosunkowo mało osób np, w > Polsce zna angielski na takim poziomie, aby dobrze zrozumieć artykuł z > enWiki. Ściganie się z nimi z góry stawia nas na przegranej pozycji. > > Pozdrawiam, > > Powerek38 >
Zgodziłbym się z tym, gdyby trend był globalny. a nie jest. W Szwecji, Norwegii, na Ukrainie w Rosji nie ma takiego odpływu, a nawet rzadziej się z en korzysta. W Polsce, Argentynie odpływ jest wyraźny, a w Hiszpanii nie. W Meksyku jest nawet odpływ z en do es. przykuta _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
