> Witam,
> 
> Moim zdaniem to jest naturalne - enWiki jest lepsza od nas pod niemal 
> każdym względem: objętości, liczby haseł, aktualności, często także ich 
> jakości. To jest oczywista oczywistość i dopóki nasza społeczność liczy 
> tak relatywnie niewiele osób, trudno będzie coś z tym zrobić. Zresztą 
> IMHO podstawowym sensem istnienia plWiki i wielu innych Wiki w 
> mniejszych językach jest to, że jeszcze stosunkowo mało osób np, w 
> Polsce zna angielski na takim poziomie, aby dobrze zrozumieć artykuł z 
> enWiki. Ściganie się z nimi z góry stawia nas na przegranej pozycji.
> 
> Pozdrawiam,
> 
> Powerek38
> 

Zgodziłbym się z tym, gdyby trend był globalny. a nie jest. W Szwecji, 
Norwegii, na Ukrainie w Rosji nie ma takiego odpływu, a nawet rzadziej się z en 
korzysta. W Polsce, Argentynie odpływ jest wyraźny, a w Hiszpanii nie. W 
Meksyku jest nawet odpływ z en do es.

przykuta

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym