garsc uwag: > 1.) Czy w ogóle pociągnąłem właściwe iso ? > Doczytałem się, że testowe to jeszcze nie unstable i wiele osób > spokojnie na testowych jedzie.
IMO nawet unstable jest bardz oprzyzwoity ale na serwer stable jest najlepszym wyborem > > 2.) Które z obrazów wypalić. > Chodzi o to, że nie znając struktury pakietów będę wybierał templejty > typu "network_support", "printing_support" etc. > Jeśli zestaw zawierać będzie pakiet który akurat jest np. na 6 CD to > instalator mnie o niego poprosi. > Wygenerować chcę klasyczny serwer: DNS, pop3/smtp, http, mysql, php > (init 3: zero iksów, mediów i takich_tam...) > Wystarczą pierwsze 3 (4) płyty czy lepiej wypalić wszystkie ? > Istnieje coś w rodzaju redhatowego rpm2html ? > (tzn. potrzebuję funkcjonalności xyz to szukam hasła po stringu; dostaję > "progs_whitch_provides_xyz.deb" i wiem co zainstalować) nie wie mczego dokladnie szukasz ale zerknij na http://packages.debian.org > 5.) Jak w praktyce wychodzi dostrajanie Debiana "pod_siebie" (tzn. np. > wymiana sendmaila na qmaila, binda na djbdns etc.etc) > Dużo z tym schodów czy po prostu: apt -> pakiet+zależności=won -> > kompilacja ze ściągniętych tar'ów -> poprawki w /etc i hula. apt w zasadzei starcza w 95% przypadkow co do roznic pomiedzy rh a debianem to duzo nie pomoge gdyz dawno nie uzywalem zadnego rh sprzet - dlaczego rh mialby byc szybszy? byc moze nawet jadro rh jest abrdziej dostrojone przez Cox i innych podczas gdy debianowe jest blizsze 'oryginalnemu' ale jak rozumiem rh dostarcza rowniez zrodla wiec zawsze mozesz przeniesc w razie potrzeby biblioteki rowniez przekompilowac btw nie wiem ja kto jest w rh ale w debianie bardzo wygodnie przekompilowywuje sie pakiety (no ale do tego potrzebujesz plyt z sources) -- Michal Adamczak pokryfka @ druid.if.uj.edu.pl GS dpu C+++ UL+++++ L+++(++++) w--- !tv h* I code AND I bathe. (seen on slashdot)

