On Wed, 18 Jun 2003, Krzysztof Jastrzębski wrote: > 3.) W Bios'ie nie mam boot_sequence z CD_first. > Rozumiem, że po wypaleniu pierwszego iso znajdę tam rawrite i obrazy > dyskietek instalacyjnych ? > Są w tym temacie jakieś kruczki ? (na co zwrócić uwagę, żeby nie > powtarzać instalacji kilkakrotnie). > Raczej wszystko powinno sprawnie chodzic. Jesli nie do wszystkich urzadzen beda sterowniki na dyskietkach to prawdopodobnie po dokonczeniu instalacji z cd wszystko powinno byc ok. Poczytaj o smakach dyskietek instalacyjnych.
> Jest sens podchodzić do tego sprzętu z Debianem ? Spokojnie. Ja mam pod opieka ssytem 24MB RAM, p120, siec lokalna 50 komputerow a dla niej dns, apache, masq + firewall z oznaczaniem pakierow, podzial pasma. Obciazenie kasztaltuje sie w granicach 10%. Siec 512/112 kbits/s. > 5.) Jak w praktyce wychodzi dostrajanie Debiana "pod_siebie" (tzn. np. > wymiana sendmaila na qmaila, binda na djbdns etc.etc) Standardowo instaluje sie chyba exim. > Dużo z tym schodów czy po prostu: apt -> pakiet+zależności=won -> > kompilacja ze ściągniętych tar'ów -> poprawki w /etc i hula. Ja akurat uzywam dselect'a ale wielu ludzi boi sie go jak ognia, a to takie wygodne narzedzie. Tyle, ze troche starcze od apt'a. > 6.) Z jakimi niespodziankami powinien się liczyć "redhatowiec". > Tu niezłe wsparcie dla hardware, prostacki w obsłudze (choć cienki > technicznie) rpm, sporo interfejsów (niekoniecznie graficznych > wspomagających konfigurację) etc. Inny sposob uruchamiania uslug przy starcie systemu (ale to tylko mi sie zdaje). Pozdrawiam -- mirek

