Zdravo! > Ce niste zasledili VS Programiranje1 so ustavili in imeli ponavljanje, > ker je sla snov prehitro.
Glede tega bi pa se dalo debatirati. Meni se namrec zdi, da se s tem ne bi hvalil in da je to bila zelo slaba poteza s strani studentskega sveta. Ker pride novi predavatelj (namesto Mahnica), ki je pac slucajno asistent pri VS APS1 in ve, kaj je tam potrebno znati in potem pac dvigne nivo na VS Prog1, zato da ne bi studentje potem padali pri APS1. In oni se seveda pritozijo. Zaradi pritiska njih in studentskega sveta se profesorji uklonijo, kar samo pomeni, da namesto da bi izkoristili to, da se je novi profesor trudil in zelel narediti kvalitetna predavanja (ker predaval je dobro in ne samo zahteval kar nekaj), s cim bi pac prej odpadli slabi studentje, bodo zdaj prisli do 2. letnika in bodo pac tam padali. Res izboljsava. Na VS je pac specificna situacija, da prihajajo tam ljudje od povsod. Z razlicnih srednjih sol, kjer niso niti nikoli programirali ali kaj podobnega. In zato je seveda potem velika cifra takih, ki bi radi cimmanj se naprej programirali, ker to ne znajo. Ampak prej ali slej se bodo to morali nauciti, ce studirajo racunalnistvo, in taksna usluga, ki ste jo jim sedaj naredili, je samo in edino levja usluga. Ker tako bodo izgubili eno leto, da bodo potem v drugem letniku ugotovili, da tega ne zmorejo. V redu. Reklama za studentski svet je res. Uspeli ste prepricati profesorje v svoj prav. Ampak mogoce pa to, kar ste dosegli ima malo sirse posledice in je, gledano iz daljsega roka, zelo slabo. Seveda vse to, kar sem napisal, velja le, ce bi naj ta faks koga kaj naucil. Ce pa se gremo, da zelimo vsi le diplome, potem pa lahko takoj spisemo peticijo in jo bodo verjetno vsi podpisali, da zelimo takoj, da nam vsem dajo diplome z oceno 10 in potem bodo za tem vsi studentje in svet in bo po nase. Ampak ali bi to res bilo dobro? Nekje mora biti meja in neumno znizevanje kolicine snovi, ki se je moras nauciti je nesmisel. Ker potem res nima smisla karkoli uciti. In ali je kdo od studentskega sveta povprasal koga iz visjih letnikov, ce se strinajo s tem? Mitar
