Zdravo!

> Nikjer ni napisala, da so zmanjšali količino snovi, pač pa da grejo
> čez snov bolj počasi oz. še enkrat razloži kar niso razumeli.

Ne pisem jaz na podlagi tega, kar je ona napisala, ampak vem tudi
drugace o tem. In verjetno, ce gredo bolj pocasi, potem to tudi pomeni,
da ne morejo vsega predelati, kar je bilo misljeno. Ali mislis, da je
bilo prvotno misljeno, da bo zadnji mesec dni prosto?

> In mislim, da nas je že večina obupala nad tem, da nas bo faks karkoli
> naučil razen goljufije, podrejanja in zabušavanja. Kdor se želi učit,
> se uči drugje, ne na faksu. Faks je samo od države plačana
> institucija, ki tala bombone (pač v obliki diplom).

Da. Zal je taksno mnenje. Jaz pa ga na sreco nimam. Jaz pa verjamem, da
gre narediti stvar boljso. Ker to je v interesu vseh, ki smo v tej
instituciji. Ne samo studentov. Tudi profesorjev. Ali mislis, da ni njim
prijetno priti na predavanja, kjer vedo, da studente res zanima? Ali
mislis, da jim je vseeno in da pac le odpredavajo svoje in gredo? Da ne
opazijo, kaksen je utrip v ucilnici in da to na njih nic ne vpliva?

> Faks bi bil v obstoječem obsegu snovi lahek in bi ga marsikdo
> (vključno z mano) naredil z levo roko, če bi bil odnos profesorjev
> drugačen. To vključuje: - pravočasno obveščanje o predavanjih in vajah
> (če pridem v dobri veri na predavanje in na vratih visi obvestilo
> "Danes odpade", ne pridem nikol več!) - doslednost pri upoštevanju
> ustnega ocenjevanja (po pravilniku mora študent ustni zagovor opraviti
> v roku 3 mesecev - kar ne pomeni naslednji dan, ko se profesorju
> sprdne) + doslednost pri ocenjevanju (po pravilniku je rok za popravo
> izpitov/kolokvijev 1 teden - čeprav to razumemo, da je težko) - da
> profesorji dojamejo, da nismo študentje tam za njih, temeveč obratno!
> - da se naučijo uporabljat ELEKTRONSKO OBVEŠČANJE, ker smo
> računalničarji in nismo več v srednjem veku. Zakaj lahko na ekonomiji
> in FDVju deluje e-student z obvescanjem prek SMSov in mailov, medtem
> ko pri nas niti mailov ne znajo uporabljat?! - doslednost pri
> upoštevanju predmetnika (od kdaj se lahko nov predmet vpelje PO VPISU
> NA SMER?! Da ne govorim, da ga naši uvajajo sredi tekočega leta!) -
> omogočen dostop do učilnic z zahtevanimi programi (ne razumem kako
> lahko asistent zahteva, da seminarska naloga deluje na računalniku v
> laboratoriju št. X na opremi taki in taki, če mi ne omogoči prostega
> dostopa do te učilnice) - normalna izvedba vaj (to da asistent pride,
> odklene učilnico in reče nagruntajte program, jaz grem na kavo, pol pa
> v službo št. 2 je za moje pojme za odpustit) - zagotovitev prostora za
> izvedbo razpisanega programa (od kdaj študentje iščejo prostor
> predavateljem? Pizda, to še med drugo svetovno vojno niso počeli)

In to je ravno to, kar sem pisal v drugem e-mailu. S taksnim odnosom se
pride do tega, da potem profesorji stojijo na enem bregu. Studentje pa
na drugem.

Saj ne, da trdim, da je prav tako kot je. Dalec od tega. To je vse
potrebno popraviti. Ampak potrebno je tudi razumeti razloge za to. Ki so
precej drugacni od tega, da profesorji namerno delajo tako, samo da bi
nas zezali.

FDV ima pac drug program in ne e-student. Ki omogoca te stvari. In to,
kako se e-student ne more spreminjati in kako tog je, jamrajo tudi
profesorji.

To, da so spremenili predmet po vpisu je zato, ker so se na zacetku
zmotili. Ali jim ne dovolis, da popravijo napake? In kolikor vem, je to
samo birokratska zadeva. Ti bos se vedno imel enako stevilo rokov junija
in vse ti bo izgledalo enako. Le da bos pisal v dveh delih izpit. Kar te
ne bi smelo muciti.

To glede opreme. Malo denarja, malo muzike. Zato pa ni solnin. In pisi
ministrstvu ali voli taksne na naslednjih volitvah, ki bodo trdili, da
bodo namenili za solstvo vec. Tu faks ne more veliko.

In kaj na kemiji in ostalih faksih imajo studentje prost dostop do
laboratorijev, da lahko tam delajo seminarsko? Mislim da ne. Naredijo
potrebne stvari med vajami. Ostalo pa pisejo doma. Imel si cisto dovolj
casa, da bi na vajah naredil vse. Besedilo pa lahko vedno pises potem
doma.

In to glede kave dolocenega asistenta je problem tega asistenta in ne
celotnega faksa. Kot sem rekel, vedno so negativne izjeme.

Torej. Stanje je taksno. Ampak ti bi prav tako lahko veliko naredil, da
te taksno stanje ne bi motilo. Ampak lazje je udrihati po tem, kot
popravljati. Si ze kaj naredil, da stanje ne bi bilo taksno? Si sel
popravljati kdaj racunalnike v laboratorije, zato da bi potem drugim
studentom delovali in da bi lahko delali naloge? Nisi? Ker ni tvoje
delo? Ja zal, drugih ni. Ker ni nihce zaposlen, da bi to delal, ker ni
denarja. To delajo asistentje v prostem casu. In studentje, ki jim pri
tem pomagajo.

Na FMFju imajo placane ljudi za to in zato tam racunalniki tecejo kot
urca. Torej zakaj mi ne bi, namesto da se jezimo pcez asistente in
stanje, raje se jezili cez to, da zakaj ni zaposlenih ljudi, ki bi to
urejali? Kolikor vem, so na FEju, pri nas pa ne. Ali pa mogoce celo tega
ni.

> Da bi si pa zaželel še normalnega urnika (ena ura predavanj, ena ura
> prosto, ena ura predavanj, dve uri prosto ... to NI!) ali pa več
> izpitnih rokov, ki niso nagužvani v en teden je pa tako ali tako
> preveč. Vsekakor pa NI normalno, da se kolokviji pišejo po 18.00. 

Velike besede. Ampak ali si pomislil za razloge? Kaj mislis, da
asistentom ne bi bilo vsec imeti kolokvij ob 12. popoldan in preziveti
vecer po svoje? Ali res mislis, da urnik sestavijo preprosto tako samo
zato, da bi se lahko zezali iz nas. In da namerno izberejo nemogoce ure
za kolokvije? Bodo oni ze trpeli, samo zato, da lahko nas bolj zezajo.

> Ko tole pišem se mi zdi komično. Ker to so osnove, ki so logične in bi
> morale bit samoumevne !!! In so samoumevne na večini faksov. 

Ker mogoce vecina faksov nima recimo taksne prostorske stiske?


Mitar

Reply via email to