Vsaka ti cast, se podpisem pod to. To so dejanski problemi nasega faksa!
Number One wrote:
Mitar, ne bluzi! :)
Nikjer ni napisala, da so zmanjšali količino snovi, pač pa da grejo čez snov
bolj počasi oz. še enkrat razloži kar niso razumeli.
In mislim, da nas je že večina obupala nad tem, da nas bo faks karkoli
naučil razen goljufije, podrejanja in zabušavanja. Kdor se želi učit, se uči
drugje, ne na faksu. Faks je samo od države plačana institucija, ki tala
bombone (pač v obliki diplom).
Faks bi bil v obstoječem obsegu snovi lahek in bi ga marsikdo (vključno z
mano) naredil z levo roko, če bi bil odnos profesorjev drugačen. To
vključuje:
- pravočasno obveščanje o predavanjih in vajah (če pridem v dobri veri na
predavanje in na vratih visi obvestilo "Danes odpade", ne pridem nikol več!)
- doslednost pri upoštevanju ustnega ocenjevanja (po pravilniku mora študent
ustni zagovor opraviti v roku 3 mesecev - kar ne pomeni naslednji dan, ko se
profesorju sprdne) + doslednost pri ocenjevanju (po pravilniku je rok za
popravo izpitov/kolokvijev 1 teden - čeprav to razumemo, da je težko)
- da profesorji dojamejo, da nismo študentje tam za njih, temeveč obratno!
- da se naučijo uporabljat ELEKTRONSKO OBVEŠČANJE, ker smo računalničarji in
nismo več v srednjem veku. Zakaj lahko na ekonomiji in FDVju deluje
e-student z obvescanjem prek SMSov in mailov, medtem ko pri nas niti mailov
ne znajo uporabljat?!
- doslednost pri upoštevanju predmetnika (od kdaj se lahko nov predmet
vpelje PO VPISU NA SMER?! Da ne govorim, da ga naši uvajajo sredi tekočega
leta!)
- omogočen dostop do učilnic z zahtevanimi programi (ne razumem kako lahko
asistent zahteva, da seminarska naloga deluje na računalniku v laboratoriju
št. X na opremi taki in taki, če mi ne omogoči prostega dostopa do te
učilnice)
- normalna izvedba vaj (to da asistent pride, odklene učilnico in reče
nagruntajte program, jaz grem na kavo, pol pa v službo št. 2 je za moje
pojme za odpustit)
- zagotovitev prostora za izvedbo razpisanega programa (od kdaj študentje
iščejo prostor predavateljem? Pizda, to še med drugo svetovno vojno niso
počeli)
Da bi si pa zaželel še normalnega urnika (ena ura predavanj, ena ura prosto,
ena ura predavanj, dve uri prosto ... to NI!) ali pa več izpitnih rokov, ki
niso nagužvani v en teden je pa tako ali tako preveč. Vsekakor pa NI
normalno, da se kolokviji pišejo po 18.00.
Ko tole pišem se mi zdi komično. Ker to so osnove, ki so logične in bi
morale bit samoumevne !!! In so samoumevne na večini faksov.
Lp,
p.s.
Kodek je zajeban. Ampak je dosleden in fer. Ma svoja pravila, ki se jih tudi
sam drži. Naj mi nekdo pove, kdaj je tazadnje Kodek uletel v predavalnico,
pa rekel, da se mu ne da in nej gremo domov? Al pa kdaj je na vprašanje
študenta odgovoril z "Ne vem"?!
p.s.2
Kaj je za en big deal?! Tisti luzerji, ki mate v življenju samo faks, vam je
vseeno. Živiš, ješ, delaš, se učiš, dihaš in gledaš faks. Greš pač pogledat
na vaje a so al jih ni, vzame ti 2 minuti življenja. Nekateri smo se pa na
zagovor pripravljali. Celo noč delali, da lahko zjutri zagovoriš. Prej
odpoveš še poslovni sestanek in kličeš v službo, da pač ne boš delal - ker
je faks seveda na prvem mestu! In pol se primaje kurčič in reče, da more
tiskalniku papir podajat in te ne more poslušat.