Zdravo!

> ja ni glih nacin da se kriterije znizuje zato ker folk ne zmore
> snovi... Je pa res da se sama fakulteta ne bi smela uklonit taksnih
> zahtevam.

Tudi meni ni jasno, zakaj so se uklonili. Verjetno je to kaksna politika
v ozadju in so se pac tako odlocili. Ali pa so bili studentski argumetni
preprosto premocni. In to je tudi lepa demonstracija za njih, kako
"poslusajo" studente.

Mi pa seveda to pograbimo.

Podobno je tudi pri devetletki, ko so naredili kao manj naporen program
in starsi so seveda zadovoljni, saj je bil tisti stari prevec stresen za
otroke. Seveda to ni pomembno, da bodo sedaj otroci manj znali in da
imajo v resnici se bolj stresno zivljenje, saj morajo celotno osnovno
solo paziti, da bodo v najvisji skupini, ce zelijo imeti dovolj pik
kasneje. Pomembno je, da se ubogali starse in s tem dobili glasove.

Bistvo je, da se moramo sploh mi odlociti, kaj zelimo. Ali zelimo
lahek, neumen faks. Ali zelimo tezek, neprijeten faks, kjer studentje in
profesorji stojijo vsak na svojem bregu in eni drugim mecejo pravila in
zakone v glavo.

Ali zelimo faks, od katerega bi kaj imeli in kjer bi vsi sodelovali pri
tem, da bo cimboljsi in da bomo cimboljsi. Tako studentje kot
profesorji. Seveda to pomeni, da ne bo vedno mozno uslisati vseh.
Nekateri, ki se bodo vpisali, ga pac ne bodo naredili. Ampak utopicno je
pricakovati, da ga bodo vsi naredili. In da bo vse tako, kot si vsi
zelijo. Ni pa utopicno pricakovati, da ce se bomo tudili, bomo lahko
resili tezave in probleme, ki so in ki bodo.

Res je. Povsod so izjeme. Imas studente, ki zelijo samo diplomo, ki
zelijo samo status. In imas profesorje, ki zelijo samo denar in ki jim
je ucenje zadnja briga.

Ampak jaz sem optimist. Verjamem, da nas vecina ni taksnih. In da tudi
vecina profesorjev ni taksnih, ce se jim le da moznost.


Mitar

Reply via email to