Zdravo! > ja ni glih nacin da se kriterije znizuje zato ker folk ne zmore > snovi... Je pa res da se sama fakulteta ne bi smela uklonit taksnih > zahtevam.
Tudi meni ni jasno, zakaj so se uklonili. Verjetno je to kaksna politika v ozadju in so se pac tako odlocili. Ali pa so bili studentski argumetni preprosto premocni. In to je tudi lepa demonstracija za njih, kako "poslusajo" studente. Mi pa seveda to pograbimo. Podobno je tudi pri devetletki, ko so naredili kao manj naporen program in starsi so seveda zadovoljni, saj je bil tisti stari prevec stresen za otroke. Seveda to ni pomembno, da bodo sedaj otroci manj znali in da imajo v resnici se bolj stresno zivljenje, saj morajo celotno osnovno solo paziti, da bodo v najvisji skupini, ce zelijo imeti dovolj pik kasneje. Pomembno je, da se ubogali starse in s tem dobili glasove. Bistvo je, da se moramo sploh mi odlociti, kaj zelimo. Ali zelimo lahek, neumen faks. Ali zelimo tezek, neprijeten faks, kjer studentje in profesorji stojijo vsak na svojem bregu in eni drugim mecejo pravila in zakone v glavo. Ali zelimo faks, od katerega bi kaj imeli in kjer bi vsi sodelovali pri tem, da bo cimboljsi in da bomo cimboljsi. Tako studentje kot profesorji. Seveda to pomeni, da ne bo vedno mozno uslisati vseh. Nekateri, ki se bodo vpisali, ga pac ne bodo naredili. Ampak utopicno je pricakovati, da ga bodo vsi naredili. In da bo vse tako, kot si vsi zelijo. Ni pa utopicno pricakovati, da ce se bomo tudili, bomo lahko resili tezave in probleme, ki so in ki bodo. Res je. Povsod so izjeme. Imas studente, ki zelijo samo diplomo, ki zelijo samo status. In imas profesorje, ki zelijo samo denar in ki jim je ucenje zadnja briga. Ampak jaz sem optimist. Verjamem, da nas vecina ni taksnih. In da tudi vecina profesorjev ni taksnih, ce se jim le da moznost. Mitar
