> to mi je odgovoril profesor na mail o 4 nalogi (Hi kvadrat) (ce ni se > noben drug objavil) >
tako, da boste vedeli, kaksno znanje se od nac pricakuje :\ > Pozdrav! > > Zanima me ce je mozen ogled izpitov iz teorije za VIS? Kdaj in kje? Je. Na govorilnih urah. A tudi za vas velja odgovor, ki sem ga poslal nekaterim va"sim kolegom: Za pozitivno pri 4. vpra"sanju je potrebno vedeti, da test hi-kvadrat govori o primerjavi (enakosti) dveh porazdelitev. poznati statistiko hi-kvadrat in vedeti, da je porazdeljena po hi-kvadrat z r-1 prostostnimi stopnjami. Za bolj"so oceno, je potrebno znati razlo"ziti posamezne sestavine statistike in vedeti, kdaj jo lahko uporabljamo (velikost razredov). Uporaba pri preverjanju neodvisnosti. Vi ste odgovarjal nekaj splo"snega o preverjanju domnev, kar ni bilo vpra"sanje. Torej na to vpra"sanje niste odgovoril. lp, VB
