Zdravo! Da se jaz pristavim komentar.
> Nevem kakšne so stvari po ostalih fakultetah, vem pa recimo za > medicinsko, da se roki določijo na začetku semestra na svetu letnika. > Te stvari so fiksne in pika. Vse skupaj se spreminja v pravo > tragikomedijo. Asistentova dolžnost v primeru, da organizira kolokvij, > bi naj bila, da študenti pravočasno izvejo fiksen datum pisanja. In, > če bi zato poskrbel pravočasno, bi verjetno dobili kakšen drug dan in > uro kot petek ob 20.00. Žal je kar je. Upam, da se bodo v prihodnje > stvari na fakulteti spremenile in zaživele v neki podobni obliki kot > so rešene na medicinski fakulteti. No, jaz ti lahko povem kako je na nakaterih drugih fakultetah. Tam se studentje dogovorijo, kdaj bi pisali kolokvije in potem najdejo ucilnico in jo rezervirajo in sporocijo potem le prostor in cas asistentu. Ker pri nas to ni nekako praksa (ceprav je mozno), delajo to asistenti po svoji presoji in upostevajoc predloge, ki pridejo do njih do takrat. Seveda to delajo takrat, ko ugotovijo, da termin se ni dolocen in da ga morajo oni. Ponavadi to pomeni, da so predavalnice ze zasedene in da nima ravno veliko izbire. In to so potem posledice. Verjetno tudi njemu ni ravno najbolj vsec imeti kolokvij v petek zvecer. Zato bi jaz predlagal, da namesto, da iscemo odgovorne osebe (za kar bi lahko nasli prav vsakega od nas, ker imamo moznost, da dolocimo termine tako, da bi nam bili vsec, pa te moznosti ne izkoriscamo) raje sprejmemo ta termin, ki je. In se odlocimo, da bomo naslednje leto takoj na zacetku se dogovorili o terminih kolokvijev, jih rezervirali in sporocili to asistentom. Ker tako bomo lahko izbirali med ugodnimi termini, imeli bomo tudi vse nekaj mesecev vnaprej doloceno, tako da si bomo lahko uredili druge stvari in skratka ne bomo prelagali skupne odgovornosti na asistente, ki pac v danih situacijah poskusajo narediti stvari cimboljse. Da se ne bodo enake stvari ponavljale pred vsakim kolokvijem. Mitar
