Zdravo!

Da se jaz pristavim komentar.

> Nevem kakšne so stvari po ostalih fakultetah, vem pa recimo za
> medicinsko, da se roki določijo na začetku semestra na svetu letnika.
> Te stvari so fiksne in pika. Vse skupaj se spreminja v pravo
> tragikomedijo. Asistentova dolžnost v primeru, da organizira kolokvij,
> bi naj bila, da študenti pravočasno izvejo fiksen datum pisanja. In,
> če bi zato poskrbel pravočasno, bi verjetno dobili kakšen drug dan in
> uro kot petek ob 20.00. Žal je kar je. Upam, da se bodo v prihodnje
> stvari na fakulteti spremenile in zaživele v neki podobni obliki kot
> so rešene na medicinski fakulteti.

No, jaz ti lahko povem kako je na nakaterih drugih fakultetah. Tam se
studentje dogovorijo, kdaj bi pisali kolokvije in potem najdejo ucilnico
in jo rezervirajo in sporocijo potem le prostor in cas asistentu. Ker
pri nas to ni nekako praksa (ceprav je mozno), delajo to asistenti po
svoji presoji in upostevajoc predloge, ki pridejo do njih do takrat.
Seveda to delajo takrat, ko ugotovijo, da termin se ni dolocen in da ga
morajo oni. Ponavadi to pomeni, da so predavalnice ze zasedene in da
nima ravno veliko izbire. In to so potem posledice. Verjetno tudi njemu
ni ravno najbolj vsec imeti kolokvij v petek zvecer.

Zato bi jaz predlagal, da namesto, da iscemo odgovorne osebe (za kar bi
lahko nasli prav vsakega od nas, ker imamo moznost, da dolocimo termine
tako, da bi nam bili vsec, pa te moznosti ne izkoriscamo) raje sprejmemo
ta termin, ki je. In se odlocimo, da bomo naslednje leto takoj na
zacetku se dogovorili o terminih kolokvijev, jih rezervirali in
sporocili to asistentom. Ker tako bomo lahko izbirali med ugodnimi
termini, imeli bomo tudi vse nekaj mesecev vnaprej doloceno, tako da si
bomo lahko uredili druge stvari in skratka ne bomo prelagali skupne
odgovornosti na asistente, ki pac v danih situacijah poskusajo narediti
stvari cimboljse.

Da se ne bodo enake stvari ponavljale pred vsakim kolokvijem.


Mitar

Reply via email to