Konkretno ti lahko zagotovim, da se na akademiji za glasbo subvencionira nakup instrumenta in se ga da celo najeti. Kolegica igra klavir, pa je lahko vadila na fakulteti! Da o amortizacijskih dobah ne govorim, ko je za instrument lahko 10 let+, za racunalnik pa dve leti ;)

lp,


Jernej Vrcko wrote:
Jst se podpišem!

Razen -mogoče se ne bi ravno strinjal z odstavkom, kjer je omenjen kemijski
laboratorij- ta primerjava se mi zdi malce neprimerna. Računalnik je pač
obvezna oprema. Primerjal bi ga lahko recimo s smučarsko opremo na fakulteti za šport (cenovno povsem primerljiva) ali pa, mogoče še bolje, z glasbenim inštrumentom na akademiji za glasbo (pri čemer je inštrument bistveno dražja
zadeva!).

Sicer pa, kot sem rekel, se z ostalimi navedbami povsem strinjam.

LP,
Jernej

On 11/29/06, Matjaz Horvat <[EMAIL PROTECTED]> wrote:

Jaz si podpisat ne upam, ker sem bil samo dvakrat na vajah, ampak kar sem
videl, se popolnoma ujema s tem, kar si napisal.

LP,
Matjaž

On 11/29/06, Pater <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>
> podpišem!
>
> ----- Original Message -----
> From: "Miha Trtnik" <[EMAIL PROTECTED]>
> To: "FRIClist" <[email protected]>
> Sent: Wednesday, November 29, 2006 2:37 PM
> Subject: [Friclist] [inf] PVIS pritozba
>
>
> Spoštovani kolegi in kolegice.
>
> Čedalje bolj gledam PVIS in čedalje bolj postajam živčen.
> Vaje pri predmetu PVIS - Lotus Notes so bile po mojem mnenju katastrofa.
> Mislim, da bi bilo prav spisat eno pritožbo, da ne bo tako kot lani na
> koncu leta s kombinatoriko, ko so nam očitali zakaj nismo urgirali prej.
>
> Pri vajah me je osebno zmotilo:
>
> - Nepripravljenost in nestrokovnost asistentke Alenke Rožanc (na
> konkretna vprašanja dostikrat ni znala direktno odgovorit, velikokrat se > je pojavil skomig z rameni in navodilo "Še malo poklikajte in probajte")
>
> - Del vaj bi moral biti izveden kot prikaz - se pravi asistentka pokaze, > mi naredimo. Žal NetMeeting v učilnici ni deloval kot bi moral. Zato so
> vajam lahko sledili v najboljšem primeru 3 študenti, medtem ko smo
> ostali lahko gledali črn ekran. Pisanje in risanje komand na tablo, pa
> po mojem mnenju ni ustrezno nadomestilo. Asistentka bi morala od
> administratorja zahtevati, da se usposobi NetMeeting ali priskrbeti
> projektor. Vaje take kot so bile, so bile brezpredmetne.
>
> - Studenti bi zeleli prost dostop do racunalnikov, na katerih bi lahko
> izvajali domače naloge in seminarske naloge! Mislim, da na kemijskem
> faksu od študentov ne pričakujejo, da imajo doma laboratorije. Prav tako > se mi zdi nepravično pričakovati od vseh študentov FRIja, da imamo doma > računalnike in neposredno povezavo do interneta. Smiselno bi bilo, da v > kolikor je seminarska in domača naloga pogoj za pristop k izpitu, da se
> zagotovi tudi sredstva s katerimi lahko našo obvezo opravimo.
>
> - Kljub zgornji alineji, bi od asistenta pričakoval natančna navodila za
> delo domače naloge. Torej pričakoval bi, da se objavi navodila kako se
> Lotus namesti in skonfigurira, kakšen je IP strežnika in kako datoteke
> uspešno prenesti med računalniki. Navodila so bila po mojih informacijah
> v celoti podana le na zadnjih vajah, v četrtek 23.11.2006. Ostali dve
> skupini še danes ne vesta kako se dostopi do strežnika.
>
> - Avditorne vaje so bile izvajane samo v enem terminu, kljub temu da sta
> na urniku dva mozna termina!
>
>
> Ob tej priložnosti bi pohvalil delo asistenta Vavpetiča, ki je uspel že
> na prvih vajah rešiti problem z NetMeetingom (priskrbel je projektor).
> Prav tako bi rad izpostavil delo dr. Rupnika, ki se je v preteklih letih
> izkazal in imel dobra predavanja ter se za študente vedno potrudil (če
> česa ni znal, se je pozanimal in priskrbel odgovor).
>
> Zgoraj napisano je moje osebno mnenje in opažanja v tem semestru. V
> pogovoru s sošolci, sošolci na VSŠ in našimi predhodniki, sem ugotovil, > da si mnenje delimo. Zato bi prosil, če se lahko problem izpostavi preko
> študentskega sveta ali preko našega predstavnika odgovornim osebam,
> seveda če se strinjate. Jaz predlagam, da se vaje Lotus ponovijo (ena
> skupina, enkrat tedensko, popoldne, hodi kdor hoče). Obenem predlagam,
> da se zagotovi vsaj 10 računalnikov, vsaj enkrat na teden za 3-4 ure. Za
> vse tiste, ki nimajo doma potrebnih sredstev.
>
> Lep pozdrav,
> Miha
>
>
>
> __________ NOD32 1882 (20061124) Information __________
>
> This message was checked by NOD32 antivirus system.
> http://www.eset.com
>
>
>
>






Reply via email to