Tud jest se podpišem!

2006/11/29, Andrej Spilak <[EMAIL PROTECTED]>:
Se strinjam!
Plus avditorne vaje so čisto zgrešene. Nima smisla da ženska razlaga o nekih
lotusovih funkcijah, če jih tudi ne demonstrira. Če se zahteva izdelava dveh
precej obsežnih projektov v lotus notes, je edino primerno, da so 3 ure
laboratorijskih vaj. Brez tistih avditornih jajc. Pedagoški pristop pri tem
predmetu je čisto zgrešen (vsaj kar se Lotusa tiče). Amen.

lp




On 11/29/06, jost <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>
> STRINJAM SE !
>
>
>
> On 29/11/06, Miha Trtnik <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
> >
> > Spoštovani kolegi in kolegice.
> >
> > Čedalje bolj gledam PVIS in čedalje bolj postajam živčen.
> > Vaje pri predmetu PVIS - Lotus Notes so bile po mojem mnenju katastrofa.
> > Mislim, da bi bilo prav spisat eno pritožbo, da ne bo tako kot lani na
> > koncu leta s kombinatoriko, ko so nam očitali zakaj nismo urgirali prej.
> >
> > Pri vajah me je osebno zmotilo:
> >
> > - Nepripravljenost in nestrokovnost asistentke Alenke Rožanc (na
> > konkretna vprašanja dostikrat ni znala direktno odgovorit, velikokrat se
> > je pojavil skomig z rameni in navodilo "Še malo poklikajte in probajte")
> >
> > - Del vaj bi moral biti izveden kot prikaz - se pravi asistentka pokaze,
> > mi naredimo. Žal NetMeeting v učilnici ni deloval kot bi moral. Zato so
> > vajam lahko sledili v najboljšem primeru 3 študenti, medtem ko smo
> > ostali lahko gledali črn ekran. Pisanje in risanje komand na tablo, pa
> > po mojem mnenju ni ustrezno nadomestilo. Asistentka bi morala od
> > administratorja zahtevati, da se usposobi NetMeeting ali priskrbeti
> > projektor. Vaje take kot so bile, so bile brezpredmetne.
> >
> > - Studenti bi zeleli prost dostop do racunalnikov, na katerih bi lahko
> > izvajali domače naloge in seminarske naloge! Mislim, da na kemijskem
> > faksu od študentov ne pričakujejo, da imajo doma laboratorije. Prav tako
> > se mi zdi nepravično pričakovati od vseh študentov FRIja, da imamo doma
> > računalnike in neposredno povezavo do interneta. Smiselno bi bilo, da v
> > kolikor je seminarska in domača naloga pogoj za pristop k izpitu, da se
> > zagotovi tudi sredstva s katerimi lahko našo obvezo opravimo.
> >
> > - Kljub zgornji alineji, bi od asistenta pričakoval natančna navodila za
> > delo domače naloge. Torej pričakoval bi, da se objavi navodila kako se
> > Lotus namesti in skonfigurira, kakšen je IP strežnika in kako datoteke
> > uspešno prenesti med računalniki. Navodila so bila po mojih informacijah
> > v celoti podana le na zadnjih vajah, v četrtek 23.11.2006. Ostali dve
> > skupini še danes ne vesta kako se dostopi do strežnika.
> >
> > - Avditorne vaje so bile izvajane samo v enem terminu, kljub temu da sta
> > na urniku dva mozna termina!
> >
> >
> > Ob tej priložnosti bi pohvalil delo asistenta Vavpetiča, ki je uspel že
> > na prvih vajah rešiti problem z NetMeetingom (priskrbel je projektor).
> > Prav tako bi rad izpostavil delo dr. Rupnika, ki se je v preteklih letih
> > izkazal in imel dobra predavanja ter se za študente vedno potrudil (če
> > česa ni znal, se je pozanimal in priskrbel odgovor).
> >
> > Zgoraj napisano je moje osebno mnenje in opažanja v tem semestru. V
> > pogovoru s sošolci, sošolci na VSŠ in našimi predhodniki, sem ugotovil,
> > da si mnenje delimo. Zato bi prosil, če se lahko problem izpostavi preko
> > študentskega sveta ali preko našega predstavnika odgovornim osebam,
> > seveda če se strinjate. Jaz predlagam, da se vaje Lotus ponovijo (ena
> > skupina, enkrat tedensko, popoldne, hodi kdor hoče). Obenem predlagam,
> > da se zagotovi vsaj 10 računalnikov, vsaj enkrat na teden za 3-4 ure. Za
> > vse tiste, ki nimajo doma potrebnih sredstev.
> >
> > Lep pozdrav,
> > Miha
> >
> >
>
>
> --
> Jošt Pristavec
>

Reply via email to