No, skratka znajdet se je treba. Računalnik s stalno povezavo za internet pa
se ne more primerjat za kemijskim laboratorijem, a ne?!

LP

On 11/29/06, Numero Uno <[EMAIL PROTECTED]> wrote:

Konkretno ti lahko zagotovim, da se na akademiji za glasbo subvencionira
nakup instrumenta in se ga da celo najeti. Kolegica igra klavir, pa je
lahko vadila na fakulteti!
Da o amortizacijskih dobah ne govorim, ko je za instrument lahko 10
let+, za racunalnik pa dve leti ;)

lp,


Jernej Vrcko wrote:
> Jst se podpišem!
>
> Razen -mogoče se ne bi ravno strinjal z odstavkom, kjer je omenjen
> kemijski
> laboratorij- ta primerjava se mi zdi malce neprimerna. Računalnik je pač
> obvezna oprema. Primerjal bi ga lahko recimo s smučarsko opremo na
> fakulteti
> za šport (cenovno povsem primerljiva) ali pa, mogoče še bolje, z
> glasbenim
> inštrumentom na akademiji za glasbo (pri čemer je inštrument bistveno
> dražja
> zadeva!).
>
> Sicer pa, kot sem rekel, se z ostalimi navedbami povsem strinjam.
>
> LP,
> Jernej
>
> On 11/29/06, Matjaz Horvat <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>>
>> Jaz si podpisat ne upam, ker sem bil samo dvakrat na vajah, ampak kar
>> sem
>> videl, se popolnoma ujema s tem, kar si napisal.
>>
>> LP,
>> Matjaž
>>
>> On 11/29/06, Pater <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>> >
>> > podpišem!
>> >
>> > ----- Original Message -----
>> > From: "Miha Trtnik" <[EMAIL PROTECTED]>
>> > To: "FRIClist" <[email protected]>
>> > Sent: Wednesday, November 29, 2006 2:37 PM
>> > Subject: [Friclist] [inf] PVIS pritozba
>> >
>> >
>> > Spoštovani kolegi in kolegice.
>> >
>> > Čedalje bolj gledam PVIS in čedalje bolj postajam živčen.
>> > Vaje pri predmetu PVIS - Lotus Notes so bile po mojem mnenju
>> katastrofa.
>> > Mislim, da bi bilo prav spisat eno pritožbo, da ne bo tako kot lani
na
>> > koncu leta s kombinatoriko, ko so nam očitali zakaj nismo urgirali
>> prej.
>> >
>> > Pri vajah me je osebno zmotilo:
>> >
>> > - Nepripravljenost in nestrokovnost asistentke Alenke Rožanc (na
>> > konkretna vprašanja dostikrat ni znala direktno odgovorit,
>> velikokrat se
>> > je pojavil skomig z rameni in navodilo "Še malo poklikajte in
>> probajte")
>> >
>> > - Del vaj bi moral biti izveden kot prikaz - se pravi asistentka
>> pokaze,
>> > mi naredimo. Žal NetMeeting v učilnici ni deloval kot bi moral.
>> Zato so
>> > vajam lahko sledili v najboljšem primeru 3 študenti, medtem ko smo
>> > ostali lahko gledali črn ekran. Pisanje in risanje komand na tablo,
pa
>> > po mojem mnenju ni ustrezno nadomestilo. Asistentka bi morala od
>> > administratorja zahtevati, da se usposobi NetMeeting ali priskrbeti
>> > projektor. Vaje take kot so bile, so bile brezpredmetne.
>> >
>> > - Studenti bi zeleli prost dostop do racunalnikov, na katerih bi
lahko
>> > izvajali domače naloge in seminarske naloge! Mislim, da na kemijskem
>> > faksu od študentov ne pričakujejo, da imajo doma laboratorije. Prav
>> tako
>> > se mi zdi nepravično pričakovati od vseh študentov FRIja, da imamo
>> doma
>> > računalnike in neposredno povezavo do interneta. Smiselno bi bilo,
>> da v
>> > kolikor je seminarska in domača naloga pogoj za pristop k izpitu,
>> da se
>> > zagotovi tudi sredstva s katerimi lahko našo obvezo opravimo.
>> >
>> > - Kljub zgornji alineji, bi od asistenta pričakoval natančna
>> navodila za
>> > delo domače naloge. Torej pričakoval bi, da se objavi navodila kako
se
>> > Lotus namesti in skonfigurira, kakšen je IP strežnika in kako
datoteke
>> > uspešno prenesti med računalniki. Navodila so bila po mojih
>> informacijah
>> > v celoti podana le na zadnjih vajah, v četrtek 23.11.2006. Ostali dve
>> > skupini še danes ne vesta kako se dostopi do strežnika.
>> >
>> > - Avditorne vaje so bile izvajane samo v enem terminu, kljub temu
>> da sta
>> > na urniku dva mozna termina!
>> >
>> >
>> > Ob tej priložnosti bi pohvalil delo asistenta Vavpetiča, ki je
>> uspel že
>> > na prvih vajah rešiti problem z NetMeetingom (priskrbel je
projektor).
>> > Prav tako bi rad izpostavil delo dr. Rupnika, ki se je v preteklih
>> letih
>> > izkazal in imel dobra predavanja ter se za študente vedno potrudil
(če
>> > česa ni znal, se je pozanimal in priskrbel odgovor).
>> >
>> > Zgoraj napisano je moje osebno mnenje in opažanja v tem semestru. V
>> > pogovoru s sošolci, sošolci na VSŠ in našimi predhodniki, sem
>> ugotovil,
>> > da si mnenje delimo. Zato bi prosil, če se lahko problem izpostavi
>> preko
>> > študentskega sveta ali preko našega predstavnika odgovornim osebam,
>> > seveda če se strinjate. Jaz predlagam, da se vaje Lotus ponovijo (ena
>> > skupina, enkrat tedensko, popoldne, hodi kdor hoče). Obenem
predlagam,
>> > da se zagotovi vsaj 10 računalnikov, vsaj enkrat na teden za 3-4
>> ure. Za
>> > vse tiste, ki nimajo doma potrebnih sredstev.
>> >
>> > Lep pozdrav,
>> > Miha
>> >
>> >
>> >
>> > __________ NOD32 1882 (20061124) Information __________
>> >
>> > This message was checked by NOD32 antivirus system.
>> > http://www.eset.com
>> >
>> >
>> >
>> >
>>
>
>
>





--
Jernej Vrčko
Cesta 4.julija 62
8270 Krško, Slovenija
GSM: 040 45 46 41
MSN messenger: [EMAIL PROTECTED]
SKYPE: kekecpasteta

Reply via email to