Igor, kdo je bil pa proti, ko smo mi oddajali pritožbo proti isti asistentki?
pm -----Original Message----- From: [EMAIL PROTECTED] [mailto:[EMAIL PROTECTED] On Behalf Of Igor Gorjanc Sent: Wednesday, December 06, 2006 4:24 PM To: FRIClist Subject: Re: [Friclist] [inf] PVIS pritozba se strinjam. ta koza nima pojma, zapovrh je pa še tolk lena, da se ji nč ne da. ----- Original Message ----- From: "Miha Trtnik" <[EMAIL PROTECTED]> To: "FRIClist" <[email protected]> Sent: Wednesday, November 29, 2006 2:37 PM Subject: [Friclist] [inf] PVIS pritozba Spoštovani kolegi in kolegice. Čedalje bolj gledam PVIS in čedalje bolj postajam živčen. Vaje pri predmetu PVIS - Lotus Notes so bile po mojem mnenju katastrofa. Mislim, da bi bilo prav spisat eno pritožbo, da ne bo tako kot lani na koncu leta s kombinatoriko, ko so nam očitali zakaj nismo urgirali prej. Pri vajah me je osebno zmotilo: - Nepripravljenost in nestrokovnost asistentke Alenke Rožanc (na konkretna vprašanja dostikrat ni znala direktno odgovorit, velikokrat se je pojavil skomig z rameni in navodilo "Še malo poklikajte in probajte") - Del vaj bi moral biti izveden kot prikaz - se pravi asistentka pokaze, mi naredimo. Žal NetMeeting v učilnici ni deloval kot bi moral. Zato so vajam lahko sledili v najboljšem primeru 3 študenti, medtem ko smo ostali lahko gledali črn ekran. Pisanje in risanje komand na tablo, pa po mojem mnenju ni ustrezno nadomestilo. Asistentka bi morala od administratorja zahtevati, da se usposobi NetMeeting ali priskrbeti projektor. Vaje take kot so bile, so bile brezpredmetne. - Studenti bi zeleli prost dostop do racunalnikov, na katerih bi lahko izvajali domače naloge in seminarske naloge! Mislim, da na kemijskem faksu od študentov ne pričakujejo, da imajo doma laboratorije. Prav tako se mi zdi nepravično pričakovati od vseh študentov FRIja, da imamo doma računalnike in neposredno povezavo do interneta. Smiselno bi bilo, da v kolikor je seminarska in domača naloga pogoj za pristop k izpitu, da se zagotovi tudi sredstva s katerimi lahko našo obvezo opravimo. - Kljub zgornji alineji, bi od asistenta pričakoval natančna navodila za delo domače naloge. Torej pričakoval bi, da se objavi navodila kako se Lotus namesti in skonfigurira, kakšen je IP strežnika in kako datoteke uspešno prenesti med računalniki. Navodila so bila po mojih informacijah v celoti podana le na zadnjih vajah, v četrtek 23.11.2006. Ostali dve skupini še danes ne vesta kako se dostopi do strežnika. - Avditorne vaje so bile izvajane samo v enem terminu, kljub temu da sta na urniku dva mozna termina! Ob tej priložnosti bi pohvalil delo asistenta Vavpetiča, ki je uspel že na prvih vajah rešiti problem z NetMeetingom (priskrbel je projektor). Prav tako bi rad izpostavil delo dr. Rupnika, ki se je v preteklih letih izkazal in imel dobra predavanja ter se za študente vedno potrudil (če česa ni znal, se je pozanimal in priskrbel odgovor). Zgoraj napisano je moje osebno mnenje in opažanja v tem semestru. V pogovoru s sošolci, sošolci na VSŠ in našimi predhodniki, sem ugotovil, da si mnenje delimo. Zato bi prosil, če se lahko problem izpostavi preko študentskega sveta ali preko našega predstavnika odgovornim osebam, seveda če se strinjate. Jaz predlagam, da se vaje Lotus ponovijo (ena skupina, enkrat tedensko, popoldne, hodi kdor hoče). Obenem predlagam, da se zagotovi vsaj 10 računalnikov, vsaj enkrat na teden za 3-4 ure. Za vse tiste, ki nimajo doma potrebnih sredstev. Lep pozdrav, Miha
