Hi! "Hofferek Attila" <[email protected]> írta 2010-03-16 17:30-kor: > PÁSZTOR György írta: > > "Hofferek Attila" <[email protected]> írta 2010-03-16 17:16-kor: > >> van arra valami gyors mod, hogy kitalaljam scriptbol, hogy egy -mondjuk- > >> /24 tartomanyban van-e legalabb egy elo (pingre valaszolo) host? Nagyon > >> hosszu vegigpingetni 250 cimet sajnos. > > Miért hosszú? > > Mert egy pingelés min. 1 mp, nekem nem érti a -w 0.2 kaccsolót.
Igen. És? Kb. Annyiszor egy másodperc, ahány menetre osztod a tartomány pingelését. Mondjuk 4 részletben, kb. 4-5 sec alatt megvan. Most írtam meg shellscriptben, csak a hecc kedvéért: (sshd)pasz...@newbie:~$ time ./pping.sh ... real 0m4.700s user 0m0.164s sys 0m0.536s Üdv:Gyur! _________________________________________________ linux lista - [email protected] http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux
