Hi!

"Hofferek Attila" <[email protected]> írta 2010-03-16 17:30-kor:
> PÁSZTOR György írta:
> > "Hofferek Attila" <[email protected]> írta 2010-03-16 17:16-kor:
> >> van arra valami gyors mod, hogy kitalaljam scriptbol, hogy egy -mondjuk- 
> >> /24 tartomanyban van-e legalabb egy elo (pingre valaszolo) host? Nagyon 
> >> hosszu vegigpingetni 250 cimet sajnos.
> > Miért hosszú?
> 
> Mert egy pingelés min. 1 mp, nekem nem érti a -w 0.2 kaccsolót.

Igen. És? Kb. Annyiszor egy másodperc, ahány menetre osztod a tartomány
pingelését. Mondjuk 4 részletben, kb. 4-5 sec alatt megvan.
Most írtam meg shellscriptben, csak a hecc kedvéért:
(sshd)pasz...@newbie:~$ time ./pping.sh 
...

real    0m4.700s
user    0m0.164s
sys     0m0.536s

Üdv:Gyur!
_________________________________________________
linux lista      -      [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux

válasz