Czwartkowe Donosy:

******
Dzisiaj w Sejmie

odbedzie sie debata nad ratyfikacja przez Polske miedzynarodowego aktu
o zakazie stosowania najwyzszego wymiaru kary. AWS i ROP domagaja sie
by o sprawie kary smierci Polacy zadecydowali w referendum. Szef
sejmowej Komisji Sprawiedliwosci Stanislaw Iwanicki z AWS uwaza, ze
referendum mozna przeprowadzic juz po ratyfikacji gdyz odmowa
ratyfikacji moglaby nam utrudnic wejscie do UE. Jaroslaw Kaczynski,
zagorzaly zwolennik kary smierci, ostrzega, ze z chwila ratyfikacji
aktu klamka zapadnie.
********

Ja tam w sprawie kary smierci sklaniam sie ku opcji "pro choice", ale
interesuje mnie stanowisko polskiej hierarchii koscielnej w sprawie tego
referendum. Pare lat temu, argumentujac przykazanie "Nie Zabijaj" nie moze
byc poddawane pod glosowanie, bardzo glosno przeciwstawiala sie ona innemu
referendum w sprawie tego samego przykazania.

Michal Niewiadomski

Odpowiedź listem elektroniczym