On Fri, 21 Apr 2000 19:26:05 -0400, you wrote:

>Na moja prosbe, aby wyjasnic szczegoly gdzie zginelo kilka milionow
>Zydow poza Oswiecimiem, Pani Niewiadomska odpowiada.
>
>- Nie wiem dokladnie gdzie, gdzies w Europie podczas II Wojny
>- Swatowej.  Rachunki powinny byc dosc proste. Przeciez Polska
>- miedzywojenna to nie bylo Pernambuko i byly przeprowadzane spisy
>- ludnosci , no wiec bylo tyle a tyle ludzi wyznania mojrzeszowego jak
>- to sie wtedy nazywalo, zostalo tyle, wyjechalo tyle, no to reszta
>- zostala zamordowana. Jestem pewna ze ktos te rachunki przeprowadzil
>- i liczby sa duze, a dokladnie ile, gdzie i jak, to powoli traci
>- znaczenie.
>
>Gdyby bylo to takie proste jak Pani sugeruje, to od razu po wojnie
>byloby wiadomo jaka byla dokladna liczba ofiar. A przeciez zaczynano
>od nawet 9 milionow ofiar. Jedynym mozliwym argumentem na
>niedokladnosc liczb ofiar zaraz po wojnie bylby ewentualny fakt
>niedostepnosci odpowiednich dokumentow, ktory mogl zaistniec za rzadow
>komunistycznych.  Ale jezeli taki argument bylby dzisiaj uzyty dla
>wytlumaczenia rozbieznosci w liczbach ofiar podawanych kiedys i
>obecnie, to fakt niedostepnosci archiwow, jezeli to byl fakt, powinien
>spowodowac raczej ostroznosc w oszacowaniach liczb ofiar a nie ich
>nieuzasadnione wyolbrzymianie. A wlasnie to wyolbrzymianie liczby
>ofiar mialo miejsce. I teraz te nieustanne poprawki i zmiany w
>liczbach ofiar, polegajace, na podstawie dostepnych dokumentow, na
>ciaglym zanizaniu oficjalnej faktycznej liczby ofiar, sa miedzy innymi
>powodem rodzacych sie watpliwosci.
>
>- Ci co mieli byc za to ukarani albo ukarani zostali, albo im sie
>- udalo i teraz umieraja wlasna smiercia. Ci co przezyli tez juz
>- powoli odchodza na lono Abrahama.  Teraz to sie robi historia i
>- grzebanie w detalach jest couner-productive, chyba ze wlasnie
>- produktem tego grzebania ma byc wywolanie niecheci do ofiar i
>- udowodnienie, ze zawracaja glowe.  Nie chce mi sie juz powtarzac
>- tego w kolko, you've got the picture?
>
>Pani przypisuje negatywne intencje chyba wszystkim tym, ktorzy sprawa
>sie chca zajmowac. Nie ma najmniejszych powodow, aby tak postepowac.
>
>- Z wyjatkiem Chin Ludowych nie ma chyba kraju gdzie inni ludzie
>- zmuszali by kobiete do przerywania ciazy. Jezeli kobieta jest
>- katoliczka i przerywa ciaze to popelnia grzech i to jest sprawa
>- miedzy nia, Bogiem i ew.  spowiednikiem. Jesli jest niewierzaca,
>- albo jej wiara nie zabrania jej tego to to jest wylacznie jej
>- sprawa.  Zadne masowe mordy nienarodzinych dzieci nigdzie sie nie
>- odbywaja, nie ma obozow koncentracyjnych dla kobiet w ciazy, nie ma
>- przymusu w tej sprawie.
>
>[...]
>
>- Pisac mozna by tony na ten temat, ale czy mysmy tego przypadkiem nie
>- przerabiali?  Tak ze powtarzam jeszcze raz, pakowanie tych dwoch
>- tematow do wspolnego worka to mieszanie jablek z pomaranczami i
>- fikolek logiczny. Te tematy w ogole nie maja nic wspolnego ze
>- soba.....
>
>Odwolywanie sie do nauki Kosciola aby wywiesc teze, ze przerwanie
>ciazy jest morderstwem powinno wystarczyc, ale nie jest konieczne.
>Jezeli komukolwiek, jak to jest w Pani przypadku, nie wystarczy co w
>tej sprawie mowi Kosciol, to prosze w takim razie o odwolanie sie do
>Artykulu 2, punkt d, Rezolucji Zgromadzenia Ogolnego Narodow
>Zjednocznonych z dnia 9 grudnia 1948 roku zatytulowanego Convention on
>the Prevention and Punishment of the Crime of Genocide. Pozwole sobie
>przypomniec, ze to doswiadczenia Polskich kobiet, glownie, chcociaz
>rowniez kobiet Zydowskich, ktore, w ramach programu Reich Commisson
>for Strengthening of Germandom (RKFDV) byly poddawane presji na
>wykonywanie zabiegow przerywania ciazy, stanowily podstawe do
>sformulowania powyzszego zapisu w Konwencji o ludobojstwie.
>
>Jezeli chodzi o Pani obiekcje, ze przerwanie ciazy jest morderstwem
>dopiero wtedy kiedy nastepuje przymus na wykonanie zabiegu przerwania
>ciazy to chcialbym zauwazyc, ze to nie z powodu przymusu na wykonanie
>zabiegu przerwania ciazy jest on uznany za ludobojstwo, ale z powodu
>tego czego ten przymus dotyczy. Chyba zgodzi sie Pani, ze gdyby
>przywodcy hitlerowscy zmuszali kobiety, glownie Polskie, do wycinania
>wyrostka robaczkowego to za ludobojstwo nie byliby skazywani. A
>wlasnie za ludobojstwo w grudniu 1961 zostal skazany Adolf Eichmann.
>Zostal on uznany winnym ludobojstwa we wszystkich czterech punktach
>oskarzenia.  Czwarty punkt tego oskarzenia brzmial: "Wydanie polecen,
>aby zakazywac urodzin oraz przerywac ciaze wsrod kobiet Zydowskich" w
>obozie koncentracyjnym Theresienstadt. 

Wyglada na to, ze Pan Strzemecki nie jest wstanie prowadzic dyskusji
bez ordynarnych manipulacji prawda. 
Sad skazal Eichmana za "Zbrodnie przeciwko Zydom, ludzkosci i zbrodnie
wojenne" a nie jak pan Strzemecki pisze "... Zostal on uznany winnym
ludobojstwa we wszystkich czterech punktach oskarzenia..."
Cytat z wyroku:
  "This Court sentences Adolf Eichmann to death, for the crimes
against the Jewish People, the crimes against humanity and the war
crimes of which he has been found guilty"

Po pierwsze, punktow w oskarzeniu bylo pietnascie a nie - jak znawca
tematu pan Strzemecki donosi - cztery.
Po drugie, podmienia pan Strzemecki pojecie "zbrodni przeciwko
ludzkosci" pojeciem "ludobojstwa" by osadzic trzecia manipulacje
prawda na odpowiednim tle. Chodzi tu o glowna teze w ktorej usiluje
pan Strzemecki dowiesc, ze wyrok sadu uznaje sam akt aborcji za
ludobojstwo gdy w wyroku chodzi o akt "zbrodni przeciwko ludzkosci" w
postaci planowania i egzekucji fizycznej zaglady narodu zydowskiego
przy uzyciu srodkow takich jak np. odebranie temu narodowi prawa do
prokreacji poprzez miedzyinnymi zmuszanie kobiet do usuwania ciazy. 
Jak to wyrazil jeden z punktow aktu oskarzenia
"Commencing in the year 1942, the Accused, together with others,
adopted measures calculated to prevent births amongst the Jews of
Germany, and the occupied countries."
http://www.pbs.org/eichmann/charges.htm
Gratuluje kolejnemu absolwentowi Wydzialu Etyki Akademickiej,
Wieczorowej Akademii Kretactwa Historycznego im.Ratajczaka.

>Za ludobojstwo, z tego samego
>powodu, skazani zostali miedzy innymi general Richard Hildebrandt,
>szef glownego biura Wydzialu Rasy i Przesiedlen programu RKFDV.
>

Powtarzanie klamstwa nie czyni z niego prawdy panie Strzemecki.


>
>
>
>
>Tadeusz Strzemecki

Greg Chodowiec

Odpowiedź listem elektroniczym