lonely wolf wrote:
Dorin Lazar wrote:
Nu mă interesează cît de cutting edge este, vreau să fie foarte bine
făcută integrarea.
pt FC6 e MUSAI sa adaugi la repo extras si livna. eventual si freshrpms.
dupa aia abia poti instala diverse. tot ce e patent-related NU e inclus
in FC/FE si trebuie pus din alte repo
pt fonturi ai grija sa fie deja-vu instalate si activate
O să verific acasă dacă am instalate deja-vu. I-am tot făut update de
la o versiune la alta, nu bag mîna în foc că nu am pornit de la FC3 sau
4, şi e posibil să fi uitat cîte ceva 'ici colo în părţile esenţiale'.
Şi ah, să fie pe 64 de biţi.
Acum downloadez kubuntu (KDE pentru că GNOME i s-a părut 'greoi',
dar să zicem că şi asta se poate schimba), şi pe lista mea de
aşteptare la download este openSUSE 10.2 (care, apropos, a apărut
zilele astea).
Încă o dată, nu vreau gimnastică gen 'X suge, Y rulează'. Chiar
vreau argumente pe bune, şi propuneri serioase. Eventual despre cum se
configurează cel mai bine un desktop.
incearca si mandriva. "se zice" ca e mai prietenoasa decit fc
Uitasem de mandrake. O pun şi pe-asta în coada de aşteptare la
download. Mulţam.
Dorin
_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug