On Wednesday 29 October 2008 14:13:27 Vali Dragnuta wrote:
> asta cu schimbarea portului mi se pare un exemplu tipic de security by
> stupidity, sau cum sa bagi capul in nisip ca strutul si sa crezi ca esti
> safe.

Strut-nestrut, metoda este extrem de eficienta. De cand folosesc port 
nestandard la ssh nu am avut nici macar o "pipaiala". Chiar am indoieli ca 
cineva sta sa scaneze de la 1 la 65535 (ca dureaza o gramada de timp), dupa 
care sa stea sa se gandeasca ce fel de servicii am eu pe porturile posibil 
deschise.

-- 
Serghei.

_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui