Va imaginati un astfel de comentariu din partea unui Secretar de Stat USA sau 
al unui ministru din una din tarile UE ?
   
  Oriunde in urma unui astfel de comentariu ministrul ar fi in situatia sasi 
dea demisia (!)
   
  Vasile Bouleanu   .
   
    Hărdău: Bucureştenii sunt mincinoşi şi 
nesimţiţi 
de Eugen CHELEMEN 


"Cel mai mult mă enervează la Bucureşti minciuna şi 
neseriozitatea. Aici, oricine îţi aruncă în faţă tot felul 
de mizerii. Sunt nişte nesimţiţi", a declarat ministrul Mihail 
Hărdău, la sfârşitul săptămânii trecute, pentru o 
publicaţie care apare la Cluj-Napoca. 

http://www.adevarul online.ro/ 2006-11-27/ Actualitate/ hardau-bucureste 
nii-sunt- mincinosi- si-nesimtiti_ 208135.html

Ministrul educaţiei crede că în Bucureşti "nu te poţi baza 
pe nimic", motiv pentru care capitala României ar trebui mutată "pe 
terenul dintre Codlea  şi Râşnov, unde acum se cultivă cartofi. 
Acolo am putea începe să construim de la faţa pământului, de la 
firul ierbii, o altfel de capitală, să cultivăm altă 
politică, altă administraţie, mai sănătoasă. Pe 
pământ ardelenesc am cultiva ceva mai curat". şi preşedintele PD 
a vorbit despre capitale, recunoscând că sforile în politica 
românească se trag din Ardeal. "Transilvania este şi va rămâne 
capitala politicii româneşti, indiferent de locul unde se află 
capitala administrativă a ţării. După modelul german, e 
posibil ca unele instituţii ale statului să-şi aibă sediul 
în alte oraşe decât în capitala administrativă a
 ţării", a spus Boc.

  http://www.adevarul online.ro/ 2006-11-27/ Actualitate/ hardau-bucureste 
nii-sunt- mincinosi- si-nesimtiti_ 208135.html
   
    
---------------------------------

Raspunde prin e-mail lui