--- In [email protected], "Mircea Balaceanu" 
<[EMAIL PROTECTED]> wrote:

> :) domnului L.Mandruta cred ca putin ii pasa de ce spun/scriu altii
> despre articolele lui, oricum iti sugerez sa'i trimiti mesajul
> personal. stiu ca prezinta stirile in fiecare seara pe un post TV -
> cum mai are timp sa scrie in Dilema - sau prin alte ziare - asta nu
> mai stiu, ramane un mister
--pe un colt de masa, grabit si incruntat:) te pot contrazice cu 
treaba ca dlui Mandruta nu ii pasa. pot sa iti arat cel putin 2 
ocazii in care a reactionat f. cultural cand a fost criticat. 

Oana, citeste "Noii precupeti" a lui Adrian Gavrilescu, ed. Compania 
si vei putea extrapola extrem de usor la Mandruta. 
Omul vrea sa fie intelectual public, pentru ca se stie ca in ranita 
oricarui prezentator de stiri se gaseste bastonul de corifeu.
Tema este cioranisto-plesu, tratata in bunu'i stil de scris pe 
genunchi cu radiatorul dat prea tare si bufnindu'i drept in fata, dar 
care da bine la o anumita categorie. Pentru ca are, nu'i asa?, 
simtaminte. Si evoca.

M.

Raspunde prin e-mail lui