Tot nu toe heb ik drie methoden gebruikt. 1. Thuis gebouwen tekenen via Bing, een straat afdrukken en ter plaatse de nummers gaan opschrijven. Daarna thuis de nummers inbrengen. 2. Met de Garmin-GPS een Waypoint opgeven op een goed te herkennen plaats (bijv een kruispunt). Daarna in een dictafoon (Smartphone) gewoon de nummers opnoemen met daarbij zoveel mogelijk informatie: dwars op de straat, L vormig huis, schuur of garage, korter of verder van de weg, tegenover huisnummer x, enz. 3. OSMPAD. Nog niet veel ervaring. Mij stoort het dat het plan niet in de wandelrichting gedraaid wordt.
Van deze drie methoden is tot nu toe voor mij de tweede het best. Deze methode geeft mij de grootste zekerheid maar is anderzijds weer minder goed in drukke gebieden. Heel goed bruikbaar op een wandeling waar één of enkele huizen in 'het veld' staan. Ook nog goed bruikbaar in straten waar de huizen (meestal) los van mekaar staan. Nog een voordeel is dat je niet voor elk huis moet blijven staan en de mensen denken dat je aan't bellen bent. (Ik ben nog niet moeten gaan lopen) Maar het blijft een tijdrovende bezigheid om die ingesproken tekst te beluisteren en dan de nummers in te brengen. Bij deze methode kan je dus ook het tekenen en nummeren gelijktijdig doen. Voor het gebruik van OSMPAD is het volgens mij heel nuttig dat de gebouwen op voorhand getekend zijn. Het inbrengen van de nummers gaat automatisch en je kan het gebouw en het nummer gemakkelijk samenvoegen (in JOSM beiden selecteren + shift T (rijtjeshuis maken) Guy Vanvuchelen -----Oorspronkelijk bericht----- Van: Glenn Plas [mailto:gl...@byte-consult.be] Verzonden: maandag 18 februari 2013 10:51 Aan: OpenStreetMap Belgium Onderwerp: [OSM-talk-be] Housenumber collection Hallo, In navolging van de meeting in Lier heb ik dan toch eens de smaak even te pakken in het verzamelen van huisnummers, ik heb hier toch een paar bedenkingen/vragen bij: - GPS Accuraatheid via OSMPAD op Samsung S3 is onder niveau - Vertrouw Bing maps niet te hard wat betreft recente foto's (diepste zoomlevel in JOSM staat volgens mij met een offset verkeerd, deze foto's zijn zeer oud). - Nog veel editeer/controleer werk nadien, duurt mss 4 keer zolang dan het wandelen zelf. - Veel mensen hebben gewoon geen nummers hangen - Best niet in het donker proberen, overdag moet je wel klaarzijn om te gaan lopen, sommige mensen vinden hun huisnummer prive ... - Map cache functie in OSMPAD werkt niet voor mij - Een oog altijd op de weg houden als je voor nummers scant. Aangezien zij het landschap sterk lijken te bepalen via wandelwegen pleit ik voor 'barrier=dogshit' tag te gebruiken. vragen - Welke hardware levert naast correcte locaties ook de gebruiksvriendelijkheid van OSMPAD wat het invoeren van nummers betreft. - Zijn er andere/betere tools voor Android ? - Wat gebruiken jullie ? Bedankt, Since the meeting in Lier , I've been getting myself into the collection of housenumbers, I do have a few remarks / questions since starting this: - Accuracy of the GPS on Samsung S3 is low - Never trust Bing maps too much concerning aerial photo's, The deepest zoomlevel seem to be offset (where available) but also quite aged. - Editing takes 4 times as much time as walking the walk - Many people don't even care about hanging up their housenumbers. - Walking in the dark is a bad idea, and watch out for people who consider their housenumber a private property, be prepared to make a run for it. - Map caching does not work in OSMPAD - Always keep one eye for the road while scanning housenumbers, since they seem to define the landscape here I want to vote for the use of the tag 'barrier=dogshit', perhaps 'barrier=dogpile' for the larger concentrations. questions - Do you know of any hardware that gives better GPS fixes and comes with the ease-of-use OSMPAD delivers on entering numbers ? - Are there any better tools/software around for this type of work on Android ? - What do you use? Tx. Glenn _______________________________________________ Talk-be mailing list Talk-be@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-be _______________________________________________ Talk-be mailing list Talk-be@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-be