Ahoj, Dne So 11. ledna 2014 09:27:17, Marián Kyral napsal(a):
> Ad import budov) > Kromě toho, že některé budovy v RUIAN chybí, jsou i takové, které > přebývají. > Třeba ulice Na Poříčí, mezi vlakovým a autobusovým nádražím. Tam je > obrovská > parcela, kde sice byly budovy, ale před několika lety je srovnali se > zemí nj, asi to fakt nepůjde. V nějakém materiálu CUZK jsem se dočetl, že smazání budovy z RUIAN neznamená její fyzické odstranění z terénu, ale třeba jen překvalifikaci, takže třeba zmizí a pak se zase objeví pod úplně jiným ID, pokud jsem to dobře pochopil. > Případně, bylo by možné udělat něco na způsob traceru? Tedy, že kliknu > do > mapy v místě, kde je nějaká budova, plugin se spojí s nějakým serverem a > vrátí > tvar budovy z RUIAN. Taky by tam mohla být volba "Importuj vše v okolí" > pro > místa, kde ještě vůbec nic není. Ať to není třeba dělat po jedné. Dobré myšlenky. Jasně že by bylo fajn to mít místo dlaždic v geojson a rozklikávací. Jelikož s tímhle nemám zkušenosti, musel bych se to hodně učit a sežralo by mi to více času než mohu dát. Co bych ale asi zvládl je na požádání (kliknutí) stáhnout bbox s budovami (či adresami) ve formátu .osm. Tam už by se dal zohlednit i ten způsob využití budovy, tedy ne building=yes, ale building=commercial apod. Budu nad tím přemýšlet a experimentovat. Teoreticky by šel zkoumat i způsob využití parcel, třeba sdružovat sousedící parcely se stejným způsobem využití a udělat z toho (multi)polygon s landuse=*, ale tady odhaduji, že způsob využití pozemku, co má stát ve své evidenci se bude s realitou hodně míjet (něco jako místo zemědělské půdy průmyslové haly a banky) ;-) Budu koumat nad tím stahováním bboxu v .osm. To by šlo už předtagované nahrát do JOSM jako vrstvu, editovat a uploadnout. -- Petr _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz