Také všechny zdravím, Dne Po 13. ledna 2014 07:53:55, JV napsal(a):
> Zdravím všechny, > ad artefakty - to není chyba, ale zcela legální stav. Je potřeba si > uvědomit, že katastrální mapa *není* technická mapa a že do 31.12.2013 > budova a pozemek pod ní byly dvě nemovitosti (a u nemovitostí, existujících > před 1.1.2014 to bude i nadále, pokud se vlastnické poměry liší - velice rozumím, že katastrální mapa je mapa právní a že tedy neodráží realitu, ale právní stav. Opakovaně narážím na stav (RUIAN), o kterém si myslím, že nikdy nebyl stavem skutečným ani stavem právním. Je to v případech, kdy leží třeba 3 budovy na sobě https://ruian.poloha.net/20/50.08934/14.46915 - rozsviťte si overlay budov a je to dokonce vidět, jak ta překryvná vrstva má jinou barvu na budově Biskupcova 347/12. Biskupcova 14 a 16 ovšem chybí. Tedy nechybí, ale leží na Biskupcově 12. To není zdaleka jediný případ. Tento konkrétní případ vypadá v RUIAN takto: kod | budova_id | cisla_domovni ----------+-----------+--------------- 21695270 | 884184101 | {347} 21695547 | 884184101 | {382} 21696519 | 884184101 | {501} Zrovna tyto případy není nutné složitě hledat; postačil by vhodně zvolený dotaz do databáze. Dalším ne zcela vzácným jevem je výskyt budovy na místě vnitrobloku: https://ruian.poloha.net/20/50.08313/14.42040 přičemž v místě, kde budova má být, tak není. Vypadá to na nějakou zavlečenou chybu, nevím. Mohu třeba tyto výskyty někam hlásit, pokud by to mělo skutečně smysl. -- Petr > zjednodušeně řečeno). Zrovna v těch Pardubicích to znamená, že budova je > Ministerstva obrany ("http://vdp.cuzk.cz/vdp/ruian/stavebniobjekty/46757481" > - tlačítko "Údaje o vlastnictví" otevře Nahlížení do KN se zvýrazněným > obvodem budovy), ale pozemky pod ní jsou částečně i města (to je ten > "hnusný artefakt"). > Netvrdím, že v katastru nejsou chyby - ale vždy je mít na paměti výše > uvedené a že katastr eviduje *právní* stav. Tedy pokud v terénu již nějaká > budova není, může se v katastru i nadále zobrazovat, protože nikdo tu změnu > neohlásil. A aby to bylo ještě složitější, zrovna cesta k odstranění budovy > začíná na stavebním úřadu a teprve následně je možné to oznámit katastru. > > J. Veselý > > > ---------- Původní zpráva ---------- > Od: "Petr Morávek [Xificurk]" <p...@pada.cz> > Datum: 11. 1. 2014 > Předmět: Re: [Talk-cz] RUIAN nad OSM > > "Dne 11.1.2014 09:27, Marián Kyral napsal(a): > > Ad import budov) > > Kromě toho, že některé budovy v RUIAN chybí, jsou i takové, které > > přebývají. > > Třeba ulice Na Poříčí, mezi vlakovým a autobusovým nádražím. Tam je > > obrovská > > parcela, kde sice byly budovy, ale před několika lety je srovnali se zemí > > a teď tam roste jen tráva. Pokud by jsi provedl automatický import, budovy > > by se opět objevily. Asi bych se prvně zaměřil na místa, kde zatím není > > vůbec nic. Tam to pak stejně musí někdo znalý revidovat. > > > > Případně, bylo by možné udělat něco na způsob traceru? Tedy, že kliknu do > > mapy v místě, kde je nějaká budova, plugin se spojí s nějakým serverem a > > vrátí > > tvar budovy z RUIAN. Taky by tam mohla být volba "Importuj vše v okolí" > > pro > > > místa, kde ještě vůbec nic není. Ať to není třeba dělat po jedné. > > Ahoj, > > bohužel kvalita budov v RUIAN není nijak dobrá. Já jsem narazil na to, > že některá (části) budov jsou označeny jen jako zastavěná plocha a > naopak zastavěné plochy jsou označeny jako budova. Navíc se občas objeví > docela hnusné artefakty přímo v geometriích. > > http://maps.fordfrog.com/?zoom=17&lat=50.02363&lon=15.77651&layers=B00FFF > http://mapy.cz/#!x=15.774797&y=50.023553&z=15&l=15 > > Pokud tedy bude opravdu nějaký import budov probíhat, tak rozhodně > nemůže být automatický, spíš opravdu něco na styl traceru. > > Zdraví, > Petr Morávek aka Xificurk > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz