Podle mě se to už děje a to tak že v rozumné míře. Náměstí jsou typický
příklad, kdy je točasto dobře namixováno - plochami je detailně
zmapována zeleň a pedestrial zone a pak jsou tam ještě linkama silnice a
nějaký hlavní pěší tahy (např pokud tam vede jasně vyznačená pěši stezka
nebo turistická značka). Dokonce některé silniční křižovatky jsem tak
viděl a někdo zmiňoval řeky - stejný řešení plocha + linka. Dělat to
jenom plochou je chyba - ztratí se tím abstrakce která je pro lineární
entity jako cesty v 99procentech ta abstrakce kterou potřebujeme.
A málem bych zapomněl parkoviště - znovu to samý - plocha a přes ní
cesty. Je to prostě "postupné zpodrobnování" které je nutno dělat s
rozvahou.
On 6.2.2018 15:39, Karel Volný wrote:
Dne úterý 6. února 2018 15:26:49 CET, xkomc...@centrum.cz napsal(a):
A je problém mít to jako ty řeky? Kdo by chtěl routing, ten by jej měl,
komu by záleželo na přesném zobrazení, ten by jej taky dostal...
... čímž jsme zase zpátky u problému virtuálních cest přes náměstí, který se
tu řešil v již odkázaném starším threadu
a jenom tak naokraj, u řek mi to dává mírně lepší smysl, neb čára řeky by měla
ukazovat víceméně proudnici, resp. koryto, kudy to poteče, když to bude
prakticky vyschlé, a břehy za průměrného průtoku proti tomu budou
nepravidelnlé, zatímco silnice bývá od té střední čáry na obě strany stejně
široká a tuto šířku si mimo město obvykle drží konstantní v dlouhých úsecích
K.
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz