Já bych považoval za nejpřirozenější mapovat ulice jako linky se zadanou šířkou od osy (něco ve smyslu Vlevo JP:3,0; BUS JP:3,0 ZP:0,5 CH:2,0 Vpravo JP:3,0 CH:1,5) = jeden jízdní pruh vpravo+ chodník, 2 jízdní pruhy vlevo, chodník za zeleným pásem. Tím by se daly zmapovat mnohé případy, podrobnějším tagováním jednotlivých pruhů by se daly vyznačit vyhrazené, koleje, parkovací... Přece jenom, silnice jsou liniové. Ovšem u mne je to profesionální deformace.
Area by pak stačilo na náměstí, pěší zóny a složité křižovatky JAnD --- Ing. Jan Dudík projekce dopravních staveb tel. 777082195 Dne 6. února 2018 16:03 gorn <o...@kub.cz> napsal(a): > Podle mě se to už děje a to tak že v rozumné míře. Náměstí jsou typický > příklad, kdy je točasto dobře namixováno - plochami je detailně zmapována > zeleň a pedestrial zone a pak jsou tam ještě linkama silnice a nějaký > hlavní pěší tahy (např pokud tam vede jasně vyznačená pěši stezka nebo > turistická značka). Dokonce některé silniční křižovatky jsem tak viděl a > někdo zmiňoval řeky - stejný řešení plocha + linka. Dělat to jenom plochou > je chyba - ztratí se tím abstrakce která je pro lineární entity jako cesty > v 99procentech ta abstrakce kterou potřebujeme. > > A málem bych zapomněl parkoviště - znovu to samý - plocha a přes ní cesty. > Je to prostě "postupné zpodrobnování" které je nutno dělat s rozvahou. > > On 6.2.2018 15:39, Karel Volný wrote: > > Dne úterý 6. února 2018 15:26:49 CET, xkomc...@centrum.cz napsal(a): > > A je problém mít to jako ty řeky? Kdo by chtěl routing, ten by jej měl, > komu by záleželo na přesném zobrazení, ten by jej taky dostal... > > ... čímž jsme zase zpátky u problému virtuálních cest přes náměstí, který se > tu řešil v již odkázaném starším threadu > > a jenom tak naokraj, u řek mi to dává mírně lepší smysl, neb čára řeky by měla > ukazovat víceméně proudnici, resp. koryto, kudy to poteče, když to bude > prakticky vyschlé, a břehy za průměrného průtoku proti tomu budou > nepravidelnlé, zatímco silnice bývá od té střední čáry na obě strany stejně > široká a tuto šířku si mimo město obvykle drží konstantní v dlouhých úsecích > > K. > > > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing > listTalk-cz@openstreetmap.orghttps://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > > > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > >
_______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz