Tõesti, ei tulnud selle peale et nii harva uuendatakse. Näib et https://a.tile.openstreetmap.org/8/143/76.png/status <https://a.tile.openstreetmap.org/8/143/76.png/status> annab staatuse et 1.aprill uuendati ja tile lõpus /dirty võiks ju taasgenereerimise algatada, mille ka tegin.
Vihje sain googlest :) https://help.openstreetmap.org/questions/1049/how-to-trigger-a-repaint-for-a-specific-osm-map-tile <https://help.openstreetmap.org/questions/1049/how-to-trigger-a-repaint-for-a-specific-osm-map-tile> Kui nüüd renderdaja queue numbreid uurida (ei tea kas on õige masin ikka): https://munin.openstreetmap.org/openstreetmap/render.openstreetmap/index.html#renderd <https://munin.openstreetmap.org/openstreetmap/render.openstreetmap/index.html#renderd>, siis dirty queue on enamus päevast oma piiri 4K peal, ja renderdatakse kuni 30 metatile/sekundis, seega ~133 sekundit peaks queue aeg olema , kui näppudel õigesti arvutan. Aga võibolla see sõltub ka veel zoomist, sest mõne minuti pärast näidatakse /status clean, aga renderduse kuupäev on ikka 1.aprill. Või siis /dirty ei tööta üldse reaalselt. Tuleb kannatlik olla lihtsalt nii suurte asjadega. Jaak > On 11 Apr 2018, at 11:00, Mihkel Oviir <mihkel.ov...@gmail.com> wrote: > > Ee, ilmselt mitte. Võtab lihtsalt aega, kuni ka väiksemad suurendused äta > tailitakse. Olen ka tähele pannud, et näiteks teede muutmisel toimub cache > uuendamine kiiremini kui maakatte muutmisel. Ju neil mingi keerulisem > prioriteetide süsteem seal on. > > 11. aprill 2018 10:48 kirjutas Margus Värton <margusvar...@gmail.com > <mailto:margusvar...@gmail.com>>: > Kas seda ümberrenderdamist kuidagi sisse suumides jõuga käivitada ei saa? > > - M - > > K, 11. aprill 2018 10:43 Mihkel Oviir <mihkel.ov...@gmail.com > <mailto:mihkel.ov...@gmail.com>> kirjutas: > Mulle tundub, et teise kujundusega väiksematel suurendustel toimubki cache > uuendamine oluliselt harvem, nädal viivitust on täiesti tavaline. > > terv, > Mihkel > > 11. aprill 2018 09:46 kirjutas Jaak Laineste <j...@nutiteq.com > <mailto:j...@nutiteq.com>>: > Hoi, > > oskab keegi minust targem öelda, miks lisatud Vilsandi ja Matsalu RP piire > näidatakse suurema suurendusega (13 ja enam), aga väiksematega mitte? Samas > Lahemaa näiteks on ka väiksematel suurendustel (8+) olemas . Ega cache ei ole > seal nii pikk, lisatud said juba nädal tagasi? Midagi tag-itud valesti? > > Jaak > >> On 4 Apr 2018, at 13:43, Jaak Laineste <j...@nutiteq.com >> <mailto:j...@nutiteq.com>> wrote: >> >> >> Selle topoloogilise puhtusega on nagu ta on - vaeva on üksjagu et seda >> saada, villa kogus on mõneti küsitav. >> >> Tegin siis kaks näidist: Matsalu https://www.openstreetmap.org/way/576248440 >> <https://www.openstreetmap.org/way/576248440> ja Vilsandi RP >> https://www.openstreetmap.org/relation/8178686 >> <https://www.openstreetmap.org/changeset/57798152> >> >> Kaks asja jäid veel silma: >> >> 1) Varasemad rahvuspargid - Lahemaa, Soomaa näivad olevat >> boundary=national_park + leisure=nature_reserve, mitte >> boundary=protected_area. Tundub et muidu ei renderdatagi, ja arutelu sellel >> teemal pole valmis >> https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/603 >> <https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/603>, kuigi >> suund nagu oleks ikka protected_area poole, sest iga kaitseala >> “national_park” nimetamine on liiga USAlik lähenemine. >> >> 2) Õigused. Andmed WFS metainfo kohaselt on CC-BY 4.0, ja selle kohta on >> selge juhis https://blog.openstreetmap.org/2017/03/17/use-of-cc-by-data/ >> <https://blog.openstreetmap.org/2017/03/17/use-of-cc-by-data/> et tuleb >> eraldi luba küsida, see ei ole automaatselt kasutatav. Keda >> keskkonnaagentuuris kiusata sellega? >> >> >> >> — >> Jaak >> >> >> >>> On 4 Apr 2018, at 12:56, Mihkel Oviir <mihkel.ov...@gmail.com >>> <mailto:mihkel.ov...@gmail.com>> wrote: >>> >>> :D mul just oli sama mõte, et võtaks teema uuesti üles. Just kammisin >>> EELISe lehte, et kust ma need andmed kunagi leidsin. >>> >>> 1) Märgenduse ettepanek on ok. Andmete päritolu tuleks ka lisada. >>> 2) Piirjoonte ühtlustamise osas. Mina ei tea, on sel mõtet? Mis see reaalne >>> kasu on, et ei võiks lihtsalt importida nii nagu on? Ja edasi siis kui >>> keegi kuskil rannajoont õgvendab, siis juba viib soovi korral ise kokku. >>> Mina ei näpiks. Sama on ju ka haldusjaotusega, tihti järgib mingeid kraave >>> jne. Et mis siis õige on, kas jookseb mööda telge või tegelikult on piir >>> kraavi servas? Aga minu arvamus ainult. >>> 3) Olemasolevad lk alad. Paar tükki on vahepeal juurde tulnud, Soomaa ja >>> Loodi. Seal peaks vaatama, kas olemasolev on üldse valiidne, kui ei ole, >>> siis asendama. >>> >>> terv, >>> Mihkel >>> >>> 4. aprill 2018 12:42 kirjutas Jaak Laineste <j...@nutiteq.com >>> <mailto:j...@nutiteq.com>>: >>> >>> Võtaks veel korra seda kaitsealade teemat ülesse. >>> >>> Mis on olemas? >>> >>> Kokku ma leian EELIS-est >>> ("WFS:https://gsavalik.envir.ee/geoserver/eelis/ows?version=2.0.0& >>> <https://gsavalik.envir.ee/geoserver/eelis/ows?version=2.0.0&>", >>> kr_kaitseala tabel) ligi 900 polügoni, suuremad on 5 rahvusparki, 166 LKA-d >>> ja 150 MKA-d [1]. Lisaks suur hulk väiksemaid pargikesi jne. >>> >>> Küsimused, mis tekkisid: >>> >>> 1) kuidas neid märgendada? Ma kasutaksin >>> https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:boundary%3Dprotected_area >>> <https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:boundary%3Dprotected_area> tag-e, >>> sinna Wiki lehe tabelisse tuleks lisada Eesti spetsiifika. Minu ettepanekud: >>> - klassid (protect_class) võiksid olla RP=2, LKA=4, MKA=5. >>> - Kaasa võiks EELIS-est võtta kr_kood tunnuse (tag: eelis:kr_kood, >>> näiteks KLO1000300 Matsalu puhul) >>> - Tüüp läheb protection_title alla : "rahvuspark", "looduskaitseala" ja >>> "maastikukaitseala", vastavalt. >>> >>> 2) kuidas piirjooni ühtlustada? See on juba põnevam probleem, sest Eestis >>> on üksjagu rannajoont ja kaitsealad järgivad sageli ka muid looduslikke >>> objekte nagu jõed/järved, mis on eri andmetes erinevas kohas. Näiteks >>> proovisin Vilsandi RP-d , mis on suhteliselt lihtne, sest piir on suuresti >>> meres. Ikkagi on seal mõned kilomeetrid rannajoont kokku vedada, vt [2] >>> Seal hall joon on EELIS-e RP piir, värviline on OSM andmed, ja taga on >>> metsanduse orto JOSM-is. >>> - Minu ettepanek: kasutada alati vana piirjoont OSM-is, ehk siis >>> eeldatavasti adminpiiridest pärit üsna täpset rannajoont, ja tekitada uued >>> polügonid/relatsioonid nende põhjal. Jooksvalt võib ju orto taustale võtta >>> ja rannajoont täpsustada enda aeropildi lugemise oskuse kohaselt. Kes >>> oskab, viib sujuvalt sisse ka Amsterdami nulli parandi :) >>> >>> Paar vaadet: >>> [1] kaitselad üldse >>> https://www.dropbox.com/s/u0ylv9wgrjrldlh/Screenshot%202018-04-04%2012.11.50.png?dl=0 >>> >>> <https://www.dropbox.com/s/u0ylv9wgrjrldlh/Screenshot%202018-04-04%2012.11.50.png?dl=0> >>> [2] rannajoon Vilsandi RP-l >>> https://www.dropbox.com/s/z1wvi9iu8pmh12k/Screenshot%202018-04-04%2011.50.26.png?dl=0 >>> >>> <https://www.dropbox.com/s/z1wvi9iu8pmh12k/Screenshot%202018-04-04%2011.50.26.png?dl=0> >>> >>> >>> >>>> On 11 Jan 2017, at 01:46, Teet Koitjärv <teet.koitj...@outlook.com >>>> <mailto:teet.koitj...@outlook.com>> wrote: >>>> >>>> Tere. >>>> >>>> Kõikide kaitsealade andmed on tegelikult digikujul EELIS-es >>>> (Keskkonnaregister – Eesti looduse infosüsteem) olemas. Sel teemal tasuks >>>> suhelda Keskkonnaagentuuri Eluslooduseosakonnaga >>>> (http://keskkonnaagentuur.ee/et/kontaktid >>>> <http://keskkonnaagentuur.ee/et/kontaktid>). >>>> >>>> >>>> Tervitades >>>> >>>> Teet Koitjärv >>>> >>>> <> >>>> From: Jaak Laineste [mailto:j...@nutiteq.com <mailto:j...@nutiteq.com>] >>>> Sent: Tuesday, January 10, 2017 9:50 PM >>>> To: OpenStreetMap Estonia <talk-ee@openstreetmap.org >>>> <mailto:talk-ee@openstreetmap.org>> >>>> Subject: Re: [Talk-ee] Rahvuspargid >>>> >>>> >>>> Käsitsi neid ei kaardista, seega kuni ruumi-avaandmete x-teed pole >>>> leiutatud ja realiseeritud, siis ei jää tõesti muud üle kui andmed ümber >>>> tõsta. >>>> >>>> Kui piirjooned saab kokku viia (seal vist rannajoont peaks >>>> korduvkasutama?), ja kontrollida kas mõni pole juhtumisi juba olemas, siis >>>> ma pole vastu. >>>> >>>> >>>> Jaak >>>> >>>> >>>> On 10 Jan 2017, at 18:45, Mihkel Oviir <mihkel.ov...@gmail.com >>>> <mailto:mihkel.ov...@gmail.com>> wrote: >>>> >>>> Tõstaks teema üles uuesti. Kes on poolt, et looduskaitsealad võiks >>>> massimpordiga ära lahendada? Nokin Eidapere ümbrust ja laadisin >>>> keskkonnaregistrist hoiualade andmed alla (bljää, küll andis otsida, >>>> kuidas saaks looduskaitse andmeid andmetena kätte), aga tundus ikkagi >>>> kuidagi mõtetu see käsitsi ühekaupa sisestamine. >>>> >>>> terv, >>>> Mihkel >>>> >>>> Muidu näeb selline välja: >>>> >>>> >>>> <Screen Shot 2017-01-10 at 18.42.02.png> >>>> >>>> 1. september 2016 15:38 kirjutas Mihkel Oviir <mihkel.ov...@gmail.com >>>> <mailto:mihkel.ov...@gmail.com>>: >>>> Kas administratiivse(ma)te piiridega ei saaks kasutada olemasolevaid >>>> andmeid ja mass-importi? Igasugune käsitsi külapiiride nikerdamine on asi, >>>> mis on mulle küll vastukarva, sest see viib kiirelt väärandmeteni. Sama ka >>>> looduskaitsealadega. >>>> >>>> Mihkel >>>> >>>> 1. september 2016 15:29 kirjutas Jaak Laineste <j...@nutiteq.com >>>> <mailto:j...@nutiteq.com>>: >>>> Piinlik lugu soode, rabade ja looduskaitsealade maal Eestis: siin on OSM-i >>>> kohaselt vaid üks rahvuspark! Viktoriini küsimus: milline? >>>> >>>> Ja tõsisem küsimus: kas ülejäänud on kuhugi kadunud, või pole olnudki? Ja >>>> kes parandab selle vea? >>>> >>>> >>>> Jaak >>>> >>>> >>>> >>>> >>>> >>>> >>>> >>>> >>>> _______________________________________________ >>>> Talk-ee mailing list >>>> Talk-ee@openstreetmap.org <mailto:Talk-ee@openstreetmap.org> >>>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee >>>> <https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee> >>>> >>>> >>>> _______________________________________________ >>>> Talk-ee mailing list >>>> Talk-ee@openstreetmap.org <mailto:Talk-ee@openstreetmap.org> >>>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee >>>> <https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee> >>>> >>>> _______________________________________________ >>>> Talk-ee mailing list >>>> Talk-ee@openstreetmap.org <mailto:Talk-ee@openstreetmap.org> >>>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee >>>> <https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee> >>> >>> _______________________________________________ >>> Talk-ee mailing list >>> Talk-ee@openstreetmap.org <mailto:Talk-ee@openstreetmap.org> >>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee >>> <https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee> >>> >>> >>> _______________________________________________ >>> Talk-ee mailing list >>> Talk-ee@openstreetmap.org <mailto:Talk-ee@openstreetmap.org> >>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee >>> <https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee> >> >> _______________________________________________ >> Talk-ee mailing list >> Talk-ee@openstreetmap.org <mailto:Talk-ee@openstreetmap.org> >> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee >> <https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee> > > > _______________________________________________ > Talk-ee mailing list > Talk-ee@openstreetmap.org <mailto:Talk-ee@openstreetmap.org> > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee > <https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee> > > > _______________________________________________ > Talk-ee mailing list > Talk-ee@openstreetmap.org <mailto:Talk-ee@openstreetmap.org> > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee > <https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee> > > _______________________________________________ > Talk-ee mailing list > Talk-ee@openstreetmap.org <mailto:Talk-ee@openstreetmap.org> > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee > <https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee> > > > _______________________________________________ > Talk-ee mailing list > Talk-ee@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee
_______________________________________________ Talk-ee mailing list Talk-ee@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee