VAART-bericht van: "Roel Koopmans" <[email protected]>
VAART-bericht van: Vaart Forums <[email protected]>
Dat is maar de vraag. De spanning zal niet te hoog zijn geweest, anders hadden we wel gelezen over het afbranden van half Rotterdam, door de diverse kortsluitingen in elektrische apparatuur. Ik neem dus aan dat het een geval van de beruchte "zwevende nul" is geweest waarbij wel de fasen (L1 L2 L3 in de steker) maar niet de nul (N in de steker) was aangesloten.
- - - - - - - - Wat heb je met de aarde gedaan of zit die niet in jou stekker ? - - - - - - - -
Dan ontstaat een een soort virtuele nul. Als de belasting op alle fasen precies gelijk is, heb je daar 230 volt. Maar als je ongelijk belast daalt de spanning op de zwaarder belaste fase en stijgt die evenredig op de andere fasen.
- - - - - - - - Je ligt al meer dan 9 maanden aan de walstroom en dan gaat het in een keer fout . Dat kan toch niet of heb je die 9 maanden toevallig de belasting op de fasen goed verdeeld of was het domweg geluk en heb je nu pech ! - - - - - - - -
Zo heb ik ooit, terwijl ik door een klant was geroepen om een dergelijke storing in het hoofdschakelbord op te sporen een hele woning zien uitbranden door kortsluiting in een faxapparaat.
Het is dus in dit geval de vraag of die nul ontbrak in de aansluiting van de kast, in welk geval de schade inderdaad voor het havenbedrijf is, of in de bekabeling van het schip, in welk geval de havendienst z´n handen kan wassen in onschuld.
de groeten van Jos Meijer
Roel * Test vandaag nog de nieuwe VAART!website op http://www.vaart.nl * Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected] * Afmelden op: [email protected] met tekst: unsubscribe VAART-L
