W dniu 30 marca 2010 02:01 użytkownik Daniel Koć <[email protected]> napisał: > Tomasz Ganicz pisze: > >> Widziałem, że w FAQ ktoś napisał. Napisałem też fragment odpowiedni w >> WP:KOP - chociaż zasadniczo "WP:KOP" odnosi się do kopiowania a nie >> cytowania, a to są jednak dwie różne rzeczy :-) > > Zauważ, że ja w ogóle nic nowego nie tworzę - wszystko to już gdzieś > jest, tylko nie jest łatwo to znaleźć. Moja propozycja ma załatwić > problem widoczności, a nie braku treści. > > Nie sądzę, żeby ktoś szukając krótkiej porady jak cytować: > > 1. Wszedł sam akurat do WP:KOP przez link "Jak legalnie kopiować treści > z Wikipedii" na dole strony głównej > > 2. Przeczyta całe, mimo że w spisie treści nie ma nawet sekcji "cytowanie" > > lub wszedł przez "Częste pytania (FAQ)" z lewej kolumny (to akurat > możliwe) i znalazł akurat fragment o cytowaniu, choć jest w sekcji > "wykorzystywania treści Wikipedii, praw autorskich i plagiatów" (też > brak słowa "cytowanie"). > > Cytowanie chciałem wyróżnić w ramach kopiowania, bo można to uznać za > rodzaj wykorzystania/kopiowania naszych treści, ale może w formie: > > "Jak cytować? - Jak wykorzystywać materiały z Wikipedii? - Jak zacząć > edytować?" > > (3 pytania zamiast 2) faktycznie będzie lepiej? W każdym razie powinno > się tak samo zmieścić w jednym wierszu: > > http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedysta:Kocio/SG&oldid=20941929 >
Może krócej będzie tak: "Wikipedię możesz: edytować, kopiować i cytować" - z linkami odpowiednio do "WP:KOP", jakiegoś nowego, krótkiego wyjaśnienia jak cytować oraz do wstępu. -- Tomek "Polimerek" Ganicz http://pl.wikimedia.org/wiki/User:Polimerek http://www.ganicz.pl/poli/ http://www.ptchem.lodz.pl/en/TomaszGanicz.html _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
