Tomasz Ganicz pisze:

> Może krócej będzie tak:
> 
> "Wikipedię możesz: edytować, kopiować i cytować"

Sprawdziłem, że wersja z pytaniami jest i tak krótsza niż wiersz 
portali, więc nie potrzeba skracać. Poza tym myślę, że forma pytania 
lepiej trafi do szukających pomocy - ja bym to tak zostawił.

> - z linkami odpowiednio do "WP:KOP", jakiegoś nowego, krótkiego
> wyjaśnienia jak cytować oraz do wstępu.

Poprawiłem sekcję o cytowaniu w FAQ, żeby była bardziej zrozumiała i 
dałem link prosto do niej, więc nie wiem, czy jest potrzeba stworzenia 
nowej, osobnej strony. Można jeszcze popracować nad czytelnością tego 
fragmentu. Fajne w nim jest to, że płynnie przechodzi do wyjaśniania że 
nie wszystko się da podciągnąć pod cytat i co wtedy.

Z kolei widzę, że jest już nowa sekcja o cytowaniu w WP:KOP, która 
lepiej wyjaśnia co wolno i dlaczego, a nie tylko wskazuje jak cytować do 
publikacji. Może faktycznie jakoś połączyć te dwie rzeczy na nowej 
stronie w stylu "Pomoc:Cytowanie"?

Pozostałe dwa linki już są takie jak proponujesz.

-- 
Gdybym świt przywitał choć raz,
Nie czując jak mózg zgniata ciężki głaz.
Strącił go jak z powieki pył,
I nie wadząc nikomu w jakiejś jamce się skrył.

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym