Tomasz Ganicz pisze:

> nie mają nic wspólnego z naszą licencją. IMHO samego cytowania nie
> powinniśmy promować, bo to co nasz odróżnia, to nie możliwość
> cytowania tylko bezpośredniego użycia i modyfikacji i włączania
> materiału na wolnych licencjach. Cytować to akurat wolno zawsze i

Nie chodzi mi o promowanie, tylko o odpowiedź na rzeczywiste potrzeby 
użytkowników. To ma być informacja dla tych, którzy mają wątpliwości co 
i jak mogą, chodzi tylko o ich rozwianie.

> sposób. Tak więc nasza strona specjalna generująca poprawne odnośniki
> do cytatu w paru ogólnie stosowanych formatach to tylko pomoc i
> sugestia jak by to wypadało robić - ale jak ktoś da cytat z artykułu
> podaniem źródła ogólnie "Wikipedia" to nie łamie prawa autorskiego o
> ile spełnia pozostałe warunki legalnego cytowania.

To nie jest trywialna informacja (że my tylko zalecamy taką formę, ale w 
prawie są określone ogólne wymogi) - warto doprecyzować tu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomoc:FAQ#mfaq_Prawa_autorskie

i dodać jako podsekcję tu (cytowanie to de facto specjalny rodzaj 
ograniczonego kopiowania, więc pasuje):

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomoc:Kopiowanie_z_Wikipedii#Co_z_tego_praktycznie_wynika

P.S.: wikEd włączyłem po długiej przerwie i faktycznie straszna kobyła, 
gryzie się z klawiszem dodawania linków wewnętrznych i przy wstawianiu 
robi tekst wielką czcionką... Ale podświetla fajnie.

-- 
Gdybym świt przywitał choć raz,
Nie czując jak mózg zgniata ciężki głaz.
Strącił go jak z powieki pył,
I nie wadząc nikomu w jakiejś jamce się skrył.

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym