W dniu 3 kwietnia 2010 22:10 użytkownik Przykuta <[email protected]> napisał:
>> >
>> > Poza tym z tymi wsiami - jest już ich sporo z wielu państw i nie przybyłoby
>> tego aż tak wiele. Ponadto dorzucenie 100 tysięcy (losowa liczba) haseł na
>> początku Wikipedii było dodawaniem 50%, teraz 14% - pik na wykresie nie
>> będzie wyglądał aż tak *wulgarnie* :)
>>
>> LL
>
> Tu znowu zyskamy:
>
> http://stats.wikimedia.org/PL/TablesArticlesGt500Bytes.htm
>
> bo nasze boty (w odróżnieniu od tych z en) porządne są
>
> tu nieco stracimy:
>
> http://stats.wikimedia.org/PL/TablesArticlesGt1500Bytes.htm
>
> Jak zrobimy dobre stuby (>2kb) to też zyskamy ;)
>
> Ale nie o wielkość tu chodzi - tylko o kompletność.
>
> przykuta
>
> P.S. Jak ktoś ma ochotę i czas, to niech sprawdzi ile pl wiosek zostało na 
> poziomie z 2005/2006... Do francuskich wiem, że przez wakacje WarXbot ładował 
> herby, a nie raz udało mi się trafić na nieco szerszy niż botowy opis. Wiki 
> naprawdę działa.

Nie było mnie w sieci przez tydzień i nie mogłem zareagować, ale
pomysł z dodawaniem wiosek świata popieram, z tego względu, że naszym
zadaniem jest gromadzenie wiedzy, która zgromadzona w jednym miejscu
ma stanowić sumę całej ludzkiej wiedzy. Informacje zawarte w bazach
danych z powodzeniem można botami do nas przenosić, bo to zaoszczędzi
niewyobrażalną ilość czasu, który trzeba by poświęcić na napisanie
setek tysięcy stubów. Liczy się kompletność/dążenie do kompletności
wiedzy jako całości, a nie statystyki, które mają nam tylko zobrazować
stan projektów.

Dobrze zaplanowane i przygotowane działanie bota w tej kwestii nie ma
wad. Pamiętać tylko trzeba, żeby stub miał wstawiony przypis w postaci
refa po ostatnim zdaniu.

Pozdrawiam,
Karol007

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym