W dniu 3 kwietnia 2010 22:10 użytkownik Przykuta <[email protected]> napisał: >> > >> > Poza tym z tymi wsiami - jest już ich sporo z wielu państw i nie przybyłoby >> tego aż tak wiele. Ponadto dorzucenie 100 tysięcy (losowa liczba) haseł na >> początku Wikipedii było dodawaniem 50%, teraz 14% - pik na wykresie nie >> będzie wyglądał aż tak *wulgarnie* :) >> >> LL > > Tu znowu zyskamy: > > http://stats.wikimedia.org/PL/TablesArticlesGt500Bytes.htm > > bo nasze boty (w odróżnieniu od tych z en) porządne są > > tu nieco stracimy: > > http://stats.wikimedia.org/PL/TablesArticlesGt1500Bytes.htm > > Jak zrobimy dobre stuby (>2kb) to też zyskamy ;) > > Ale nie o wielkość tu chodzi - tylko o kompletność. > > przykuta > > P.S. Jak ktoś ma ochotę i czas, to niech sprawdzi ile pl wiosek zostało na > poziomie z 2005/2006... Do francuskich wiem, że przez wakacje WarXbot ładował > herby, a nie raz udało mi się trafić na nieco szerszy niż botowy opis. Wiki > naprawdę działa.
Nie było mnie w sieci przez tydzień i nie mogłem zareagować, ale pomysł z dodawaniem wiosek świata popieram, z tego względu, że naszym zadaniem jest gromadzenie wiedzy, która zgromadzona w jednym miejscu ma stanowić sumę całej ludzkiej wiedzy. Informacje zawarte w bazach danych z powodzeniem można botami do nas przenosić, bo to zaoszczędzi niewyobrażalną ilość czasu, który trzeba by poświęcić na napisanie setek tysięcy stubów. Liczy się kompletność/dążenie do kompletności wiedzy jako całości, a nie statystyki, które mają nam tylko zobrazować stan projektów. Dobrze zaplanowane i przygotowane działanie bota w tej kwestii nie ma wad. Pamiętać tylko trzeba, żeby stub miał wstawiony przypis w postaci refa po ostatnim zdaniu. Pozdrawiam, Karol007 _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
