2010/4/3 Powerek38 <[email protected]> > Witajcie, > > Ja jestem przeciwny ponownemu uzywaniu botow do masowego tworzenia > hasel. Jesli juz koniecznie chcemy traktowac wielkosc poszczegolnych > Wikipedii jako rodzaj wyscigu, to nie stosujmy dopingu. Stosowanie botow > przed laty wywindowalo nas na bardzo dlugi czas na czwarta pozycje, ale > z drugiej strony nadszarpnelo nasz wizerunek wsrod miedzynarodowej > spolecznosci, czego haslowym okresleniem bylo nazywanie nas tu i owdzie > "botopedia". >
Zaglądam czasem na botowane hasła o politykach czy polskich wsiach na en:wiki i aż tak wesoło to nie wygląda - u nas te hasła by leciały ekiem za rozmiar. > > Poza tym, w miare jak Wikimedia beda sie rozwijac, zwlaszcza poprzez > pozyskiwanie nowych edytorow z panstw slabiej (dzisiaj) rozwinietych, > predzej czy pozniej polska Wikipedia bedzie zmierzala w strone tej > lokaty, ktora na liscie najczesciej uzywanych jezykow swiata zajmuje > jezyk polski (a wedlug naszego wlasnego artykulu, jest to obecnie > pozycja 27., ze wzgledow demograficznych z tendencja spadkowa). Warto > juz teraz zaczac sie na to psychicznie przygotowywac i godzic sie z tym. > Co nie zwalnia nas od wytezonej pracy :) > > Powerek38 > > Poza tym z tymi wsiami - jest już ich sporo z wielu państw i nie przybyłoby tego aż tak wiele. Ponadto dorzucenie 100 tysięcy (losowa liczba) haseł na początku Wikipedii było dodawaniem 50%, teraz 14% - pik na wykresie nie będzie wyglądał aż tak *wulgarnie* :) LL _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
