Witam, Ok, przekonaliscie mnie, wycofuje swoj wczesniejszy sprzeciw wobec tego pomyslu z botami :)
Jak już mówiłem na IRC, ja czesto korzystam w swoich edycjach z baz danych ze spisow powszechnych w USA i Australii, wiec jestem gotow usiasc z jakims chetnym operatorem bota i sprobowac na tej podstawie stworzyc "szablon" takiego artykulu o miejscowosciach w jednym z tych dwoch krajow. Byc moze da sie jakos ugryzc podobnie jak wczesniej z Francja czy Wlochami. Problemem moga byc tylko kwestie zwiazane z nazewnictwem i podzialem administracyjnym. Trzeba by bowiem jakos dostosowac rozne wymysly anglosaskie (local council, township, unincorporated city itd.) do nazewnictwa polskiego, albo przynajmniej uczynic je zrozumialymi dla polskiego czytelnika. A moze warto byloby na te okolicznosc zalozyc Wikiprojekt, w ktorego przestrzeni wikipedysci z wiedza merytoryczna i operatorzy botow mogliby wspolnie wypracowywac takie "szablony"? Pozdrawiam! Powerek38 Karol Głąb pisze: > W dniu 3 kwietnia 2010 22:10 użytkownik Przykuta <[email protected]> napisał: > >>>> Poza tym z tymi wsiami - jest już ich sporo z wielu państw i nie przybyłoby >>>> >>> tego aż tak wiele. Ponadto dorzucenie 100 tysięcy (losowa liczba) haseł na >>> początku Wikipedii było dodawaniem 50%, teraz 14% - pik na wykresie nie >>> będzie wyglądał aż tak *wulgarnie* :) >>> >>> LL >>> >> Tu znowu zyskamy: >> >> http://stats.wikimedia.org/PL/TablesArticlesGt500Bytes.htm >> >> bo nasze boty (w odróżnieniu od tych z en) porządne są >> >> tu nieco stracimy: >> >> http://stats.wikimedia.org/PL/TablesArticlesGt1500Bytes.htm >> >> Jak zrobimy dobre stuby (>2kb) to też zyskamy ;) >> >> Ale nie o wielkość tu chodzi - tylko o kompletność. >> >> przykuta >> >> P.S. Jak ktoś ma ochotę i czas, to niech sprawdzi ile pl wiosek zostało na >> poziomie z 2005/2006... Do francuskich wiem, że przez wakacje WarXbot >> ładował herby, a nie raz udało mi się trafić na nieco szerszy niż botowy >> opis. Wiki naprawdę działa. >> > > Nie było mnie w sieci przez tydzień i nie mogłem zareagować, ale > pomysł z dodawaniem wiosek świata popieram, z tego względu, że naszym > zadaniem jest gromadzenie wiedzy, która zgromadzona w jednym miejscu > ma stanowić sumę całej ludzkiej wiedzy. Informacje zawarte w bazach > danych z powodzeniem można botami do nas przenosić, bo to zaoszczędzi > niewyobrażalną ilość czasu, który trzeba by poświęcić na napisanie > setek tysięcy stubów. Liczy się kompletność/dążenie do kompletności > wiedzy jako całości, a nie statystyki, które mają nam tylko zobrazować > stan projektów. > > Dobrze zaplanowane i przygotowane działanie bota w tej kwestii nie ma > wad. Pamiętać tylko trzeba, żeby stub miał wstawiony przypis w postaci > refa po ostatnim zdaniu. > > Pozdrawiam, > Karol007 > > _______________________________________________ > WikiPL-l mailing list > [email protected] > https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l > > _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
