Witam,

Ok, przekonaliscie mnie, wycofuje swoj wczesniejszy sprzeciw wobec tego 
pomyslu z botami :)

Jak już mówiłem na IRC, ja czesto korzystam w swoich edycjach z baz 
danych ze spisow powszechnych w USA i Australii, wiec jestem gotow 
usiasc z jakims chetnym operatorem bota i sprobowac na tej podstawie 
stworzyc "szablon" takiego artykulu o miejscowosciach w jednym z tych 
dwoch krajow. Byc moze da sie jakos ugryzc podobnie jak wczesniej z 
Francja czy Wlochami. Problemem moga byc tylko kwestie zwiazane z 
nazewnictwem i podzialem administracyjnym. Trzeba by bowiem jakos 
dostosowac rozne wymysly anglosaskie (local council, township, 
unincorporated city itd.) do nazewnictwa polskiego, albo przynajmniej 
uczynic je zrozumialymi dla polskiego czytelnika.

A moze warto byloby na te okolicznosc zalozyc Wikiprojekt, w ktorego 
przestrzeni wikipedysci z wiedza merytoryczna i operatorzy botow mogliby 
wspolnie wypracowywac takie "szablony"?

Pozdrawiam!

Powerek38


Karol Głąb pisze:
> W dniu 3 kwietnia 2010 22:10 użytkownik Przykuta <[email protected]> napisał:
>   
>>>> Poza tym z tymi wsiami - jest już ich sporo z wielu państw i nie przybyłoby
>>>>         
>>> tego aż tak wiele. Ponadto dorzucenie 100 tysięcy (losowa liczba) haseł na
>>> początku Wikipedii było dodawaniem 50%, teraz 14% - pik na wykresie nie
>>> będzie wyglądał aż tak *wulgarnie* :)
>>>
>>> LL
>>>       
>> Tu znowu zyskamy:
>>
>> http://stats.wikimedia.org/PL/TablesArticlesGt500Bytes.htm
>>
>> bo nasze boty (w odróżnieniu od tych z en) porządne są
>>
>> tu nieco stracimy:
>>
>> http://stats.wikimedia.org/PL/TablesArticlesGt1500Bytes.htm
>>
>> Jak zrobimy dobre stuby (>2kb) to też zyskamy ;)
>>
>> Ale nie o wielkość tu chodzi - tylko o kompletność.
>>
>> przykuta
>>
>> P.S. Jak ktoś ma ochotę i czas, to niech sprawdzi ile pl wiosek zostało na 
>> poziomie z 2005/2006... Do francuskich wiem, że przez wakacje WarXbot 
>> ładował herby, a nie raz udało mi się trafić na nieco szerszy niż botowy 
>> opis. Wiki naprawdę działa.
>>     
>
> Nie było mnie w sieci przez tydzień i nie mogłem zareagować, ale
> pomysł z dodawaniem wiosek świata popieram, z tego względu, że naszym
> zadaniem jest gromadzenie wiedzy, która zgromadzona w jednym miejscu
> ma stanowić sumę całej ludzkiej wiedzy. Informacje zawarte w bazach
> danych z powodzeniem można botami do nas przenosić, bo to zaoszczędzi
> niewyobrażalną ilość czasu, który trzeba by poświęcić na napisanie
> setek tysięcy stubów. Liczy się kompletność/dążenie do kompletności
> wiedzy jako całości, a nie statystyki, które mają nam tylko zobrazować
> stan projektów.
>
> Dobrze zaplanowane i przygotowane działanie bota w tej kwestii nie ma
> wad. Pamiętać tylko trzeba, żeby stub miał wstawiony przypis w postaci
> refa po ostatnim zdaniu.
>
> Pozdrawiam,
> Karol007
>
> _______________________________________________
> WikiPL-l mailing list
> [email protected]
> https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
>
>   

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym