2010/4/23 Tomasz Ganicz <[email protected]>: > Druga sprawa, to czy zdjęcia wykonywane za pieniądze podatników, > prezentujące osoby wykonujące również funkcje publiczne opłacane z > tychże podatków nie powinny stanowić "własność" podatników - czyli być > w domenie publicznej, a nie objęte copyrightem Kancelarii i > udostępnione na jakiekolwiek wolnej licencji. Tak jest w USA i na > konferencji w Sejmie wskazywałem, że tak powinno być i u nas :-) ALe > oczywiście lepiej jest mieć zdjęcie choćby na GNU FDL niż nie móc go > wcale użyć w Wikipedii.
Oczywiście. I bardzo dobrze, że o tym wspominasz. Natomiast jeśli w chwili obecnej jednynym sensownym kompromisem jest udostępnianie części objętych prawem autorskim zdjęć na wolnych licencjach, to niech to będą licencje odpowiednie. Ciągnąc dalej wątek rządowego PD -- czy wiemy może, czy ktoś pisze projekt ustawy w tej sprawie? Może ja jestem nadmiernym idealistą w kwestii naszego ustawodawstwa, ale wydaje mi się, że jak chcemy żeby coś zmieniono to musimy to przynajmniej zacząć sami. ;) -- Łukasz 'TOR' Garczewski _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
