2010/4/23 Tomasz Ganicz <[email protected]>:
> Druga sprawa, to czy zdjęcia wykonywane za pieniądze podatników,
> prezentujące osoby wykonujące również funkcje publiczne opłacane z
> tychże podatków nie powinny stanowić "własność" podatników - czyli być
> w domenie publicznej, a nie objęte copyrightem Kancelarii i
> udostępnione na jakiekolwiek wolnej licencji. Tak jest w USA i na
> konferencji w Sejmie wskazywałem, że tak powinno być i u nas :-) ALe
> oczywiście lepiej jest mieć zdjęcie choćby na GNU FDL niż nie móc go
> wcale użyć w Wikipedii.

Oczywiście. I bardzo dobrze, że o tym wspominasz.

Natomiast jeśli w chwili obecnej jednynym sensownym kompromisem jest
udostępnianie części objętych prawem autorskim zdjęć na wolnych
licencjach, to niech to będą licencje odpowiednie.

Ciągnąc dalej wątek rządowego PD -- czy wiemy może, czy ktoś pisze
projekt ustawy w tej sprawie? Może ja jestem nadmiernym idealistą w
kwestii naszego ustawodawstwa, ale wydaje mi się, że jak chcemy żeby
coś zmieniono to musimy to przynajmniej zacząć sami. ;)

-- 
Łukasz 'TOR' Garczewski

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym