W dniu 23 kwietnia 2010 14:39 użytkownik Łukasz Garczewski
<[email protected]> napisał:
>
> Ciągnąc dalej wątek rządowego PD -- czy wiemy może, czy ktoś pisze
> projekt ustawy w tej sprawie? Może ja jestem nadmiernym idealistą w
> kwestii naszego ustawodawstwa, ale wydaje mi się, że jak chcemy żeby
> coś zmieniono to musimy to przynajmniej zacząć sami. ;)
>

Robimy to w ramach KOED. KOED po to w sumie właśnie jest. W ramach
KOED jest grupa prawników, która przygotowuje taki "roadmap" jakie
zmiany legislacyjne by były  potrzebne, żeby ogólnie ruch otwartej
edukacji nie natrafiał na bariery nie do przeskoczenia. Oprócz
zagadnienia ochrony prawno-autorskiej utworów generowanych
bezpośrednio za pieniądze podatników, są tam też kwestie takie jak -
co zrobić, żeby rozwiązać problem dzieł osieroconych, co zrobić, żeby
wymusić, aby np: w grantach i projektach finansowanych z pieniędzy
podatników był zawarty warunek o otwartym publikowaniu wyników, albo
żeby to było chociaż ważny warunek przy ocenie wniosków, itd. itp...

Są też śledzone i komentowane różne wydarzenia i sugestie zmian w
prawie autorskich i innych. Polecam stronę KOEDU:

http://koed.org.pl/




-- 
Tomek "Polimerek" Ganicz
http://pl.wikimedia.org/wiki/User:Polimerek
http://www.ganicz.pl/poli/
http://www.ptchem.lodz.pl/en/TomaszGanicz.html

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym